Google’dan proje yarışması

Google'dan proje yarışmasıOnuncu yaşını kutlamaya hazırlanan Google, kutlama etkinlikleri çerçevesinde bir proje yarışması düzenliyor. Proje 10^100 adı verilen bu proje yarışmasında kazanana 10 milyon dolar ödül verilecek.

20 Ekim 2008 tarihine kadar başvuruların kabul edileceği yarışmada amaç olabildiğince fazla insana yardımcı olarak dünyayı değiştirecek fikirleri ortaya çıkarmak. Gelen fikirler değerlendirilerek 27 Ocak 2009 tarihinden itibaren oylamaya sunulacak. Ardından danışma kurulu finalist olarak beş tane fikir seçecek.

Fikir kategorileri arasında ise Topluluk, Fırsat, Enerji, Çevre, Sağlık, Eğitim, Barınma ve Diğer Konular bulunuyor. Değerlendirme kriterleri arasında ise bu fikrin kaç kişiyi etkileyeceği, insanların ne kadar derinden etkileneceği, fikrin bir veya iki yıl içinde uygulanabilir olup olmadığı, fikrin makul bir maliyetle hayata geçirilip geçirilemeyeceği ve fikrin etki süresi yer alıyor.

Proje 10^100 ile ilgili ayrıntılı bilgiye bu adresten ulaşabilirsiniz.

Sabri Küstür
Sabri Küstür
Teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Yüksek Elektronik ve Haberleşme Mühendisi. Elde ettiği mesleki bilgi ve deneyimi Teknoblog aracılığıyla paylaşmayı tercih etmiştir.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun