Ana Sayfa Bilim Google'dan proje yarışması

Google’dan proje yarışması

Onuncu yaşını kutlamaya hazırlanan Google, kutlama etkinlikleri çerçevesinde bir proje yarışması düzenliyor. Proje 10^100 adı verilen bu proje yarışmasında kazanana 10 milyon dolar ödül verilecek.

20 Ekim 2008 tarihine kadar başvuruların kabul edileceği yarışmada amaç olabildiğince fazla insana yardımcı olarak dünyayı değiştirecek fikirleri ortaya çıkarmak. Gelen fikirler değerlendirilerek 27 Ocak 2009 tarihinden itibaren oylamaya sunulacak. Ardından danışma kurulu finalist olarak beş tane fikir seçecek.

Fikir kategorileri arasında ise Topluluk, Fırsat, Enerji, Çevre, Sağlık, Eğitim, Barınma ve Diğer Konular bulunuyor. Değerlendirme kriterleri arasında ise bu fikrin kaç kişiyi etkileyeceği, insanların ne kadar derinden etkileneceği, fikrin bir veya iki yıl içinde uygulanabilir olup olmadığı, fikrin makul bir maliyetle hayata geçirilip geçirilemeyeceği ve fikrin etki süresi yer alıyor.

Proje 10^100 ile ilgili ayrıntılı bilgiye bu adresten ulaşabilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. öncelikle bu yarışmanın insanlara yönelik olması dileği ile benim yorumum yeryüzünde yaşayan onca insana yetecek kadar yer olduğunu düşünmekteyim mutlu ve huzurlu yaşamak dururken neden çatışmalar savaşlar terörler ortaya çıkar anlaöıyorum bu sebebdendir ki bütün dünya ülkelerisilahsızlansın eminim bu proje gerçekleşirse insanlık dahada gelişecektir.Ülkeler öncelikle silahzızlanmaya karar verecek daha sonra asker diye birşey barınmayacak ve silahlara ve askerlere harcanan maddiyat insanların gelişmesine ve ülkelerin kalkınmasına yaşama refahının yükselmesine yönelik olacaktır ve sınırları belli coğrafi bölgelerde birdaha müdahale edilmeyecek şekilde korunup saygı gösterilecek savaş ve silahla terörle ölümler olmayacak insanlık için geliştirilen bilimlerde yarış yapılacak insanların ölümüne sebeb olan silahlarda değil diye düşünmekteyim çokmu büyük birşey düşünüyorum acaba hayır kesinlikle toplumlar ülkeler birlik kurarken örnek ( AB ) yukarda sarf ettiğim şeyleride dahil edebilirler ve bütün dünyadanda isteye bilirler umarım birğün gerçek olur ….

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

14,336BeğenenlerBeğen
11,811TakipçilerTakip Et
4,835TakipçilerTakip Et
38,633AboneAbone Ol

İNCELEMELER