Google yeni Chromecast üzerinde çalışıyor, ancak kullanıcılar değişimi farkedemeyecek

google-chromecast-inceleme00016

Google set üstü cihazı Nexus Player ile video akışı pazarına yeniden girmeye hazırlansa da, bu durum Chromecast’in yolculuğunun sona erdiği anlamına gelmiyor. Aksine, şirket Chromecast’in yeni versiyonu üzerinde çalışıyor. ABD Federal İletişim Komisyonu’na (FCC) iletilen bir belge, ikinci nesil Chromecast’in geliştirme çalışmalarının devam ettiğini ve yakında satışa sunulabileceğini ortaya koyuyor.

Google yeni bir Chromecast üzerinde çalışsa da, birinci nesil Chromecast sahiplerinin cihazlarının modasının geçeceği endişesini taşıması gerekmiyor. Google’dan yapılan açıklamada pek çok kullanıcının iki nesil arasındaki farkı anlayamayacağı öne sürülüyor. Chromecast ekibinden Jacky Hayward cihazı en yeni donanım bileşenleri ve yazılımla yenilemek için daima çalıştıklarını, ancak şu an için kullanıcıların farkedebileceği bir değişim planının olmadığını ifade etti.

FCC’ye iletilen belge de Hayward’ın sözlerini doğruluyor. H2G2-2A kod adıyla anılan ikinci nesil Chromecast’in,mevcut kullanıcılar tarafından sıklıkla talep edilen, 5 GHz Wi-Fi desteğini barındırmayacak olması ise hayal kırıklığı yaratıyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine amiral gemisi telefonları kadar önem...

Discovery Plus içerikleri BluTV uygulamasında yer bulmaya başladı

Discovery, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru orijinal içeriklerini barındıran bir isteğe göre video izleme servisi olan Discovery Plus'ı faaliyete geçirmişti. Başta ABD olmak üzere çeşitli...