Google’dan mevcut Wear OS saatlerin akıbeti için açıklama

Qualcomm geçtiğimiz gün Snapdragon Wear 3100, 4100 ve 4100 işlemciye sahip Wear OS işletim sistemli akıllı saatlerin yeni Wear OS deneyimiyle güncellenebileceğini açıklamıştı. Bundan kısa bir süre sonra Google da Wear OS platformunun mevcut üyeleriyle ilgili olarak konuştu.

Google tarafından XDA Developers’a yapılan açıklamada şu ifadeler yer alıyor: “Kullanıcı deneyimi bizim önceliklerimiz arasında üst sıralarda yer alıyor. Mevcut Wear OS akıllı saatlerin ne zaman birleştirilmiş yeni versiyona geçiş yapabileceği konusunda şimdiden bir şey söylemek kolay değil. Birleştirilmiş platformun desteklenebilmesi için pek çok teknik gereksinimin karşılanması gerekiyor. Böylelikle kullanıcı deneyiminin her aşamasını optimize etmek mümkün olacak.”

Google’ın açıklaması pek fazla bir şey söylemiyor. Mevcut Wear OS saatlerin güncellenmesine ilişkin belirsizlik de hâlâ sürüyor. Bahsedilen teknik gereksinimlerin ne olduğu konusunda hâlâ somut bir bilgi verilmiş değil.

Samsung, Tizen OS’i Wear OS’e entegre ettiği için işin içine ticari çıkarların da girmesi ihtimaller arasında yer alıyor. Sonuçta Samsung da Qualcomm gibi işlemci yer alıyor. Samsung’un Google’ın işlemci üretim ortağı olacağı ve bunların Google Pixel 6 ile Pixel Watch’ta kullanılacağı söyleniyor.

Snapdragon Wear 4100’ün temelinde büyük ölçede Snapdragon 429 işlemci bulunuyor. Ancak bu işlemcide güç tüketiminin optimize edildiği görülüyor. Diğer tarafta ise Snapdragon Wear 3100, yeni Wear OS çıkmadan önce iyice eskiyeceğe benziyor.

Google, Wear OS akıllı saatlerin Apple Watch veya Samsung’un akıllı saatleri kadar hızlı işlememesi nedeniyle eleştiriliyordu. Qualcomm’un işlemcileri de bu durumun sorumluları arasında gösteriliyordu.

Huawei Nova 9 Ön İnceleme: Kaan Arlı’dan Huawei deneyimi ile ilgili detaylar – Video

Huawei geçtiğimiz ay Çin'de duyurusunu gerçekleştirdiği Huawei Nova 9'un Doğu Avrupa, İskandinavya, Kanada ve Türkiye bölgeleri için lansmanını Avusturya'nın başkenti Viyana'da gerçekleştirdi. Öte yandan...

Sony A7 IV tanıtıldı: 33 MP sensör, 4K video kaydı

Sony, aynı zamanda A7 IV olarak da bilinen Alpha 7 IV fotoğraf makinesini/kamerasını tanıttı. A7 IV, Sony'nin 2018'de çıkarttığı giriş segmenti tam kare kamerası...

Apple Watch Series 7 söküm işleminde dikkat çekici detaylar – Video

Apple Watch Series 7'nin Türkiye'nin de aralarında bulunduğu çeşitli ülkelerde satışa sunulmasıyla birlikte, iFixit ekibi bu yeni Apple akıllı saatinin söküm işlemlerine zaman kaybetmeden...

Razer Zephyr RGB yüz maskesi satışa sunuldu

Duyurusu uzun süre önce yapılan Razer Zephyr akıllı yüz maskesi sonunda satışa sunuldu. RGB aydınlatmalı maskenin ABD'deki fiyat etiketinde 99.99 dolar yazıyor. 150 dolar...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun