Google Wear OS için klavye güncellemesi

Google, akıllı saat platformu Wear OS için hazırladığı yeni güncellemeyi duyurdu. Bu güncelleme, Wear OS işletim sistemli akıllı saatlere yeni bir klavye getiriyor. Google Android, iOS ve Android TV platformlarında sunduğu Gboard klavyesini Wear OS’e taşıyor.

Gboard’un Wear OS versiyonunda da farklı giriş yöntemlerini destekliyor. Bu yeni klavye, Wear OS’inkine kıyasla daha “parmak dostu” olarak tanımlanıyor. Kullanıcılar bu klavyeyle dokunarak, kaydırarak veya sesle dikte ettirerek yazı yazabiliyor. Emojilere ulaşmayı kolaylaştıran yeni klavye, daha gelişmiş öneriler de sunuyor.

Google yeni klavyeyle birlikte çoklu dil desteğini de hayata geçiriyor. Gboard’un Wear OS uygulamasında klavyenin altında farklı diller arasında geçiş yapmayı mümkün kılan bir dil kısayolu sunuluyor.

Google Wear OS için hazırlanan klavye güncellemesi küçük gibi görünse de, internet devinin Wear OS platformunu unutmadığını göstermesi bakımından önem taşıyor. Google’ın I/O 2021 geliştirici konferansında Wear OS ile ilgili yeni duyurular yapması sürpriz olmayacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Realme GT Neo 2 tanıtıldı: Snapdragon 870, gelişmiş soğutma sistemi

OnePlus 9 Serisi Türkiye’de, işte fiyat bilgileri

OnePlus'ın geçtiğimiz ilkbaharda duyurusunu gerçekleştirdiği OnePlus 9 Serisi Türkiye'ye geldi. Böylelikle ilk kez bir amiral gemisi OnePlus telefon serisini Türkiye'de görüyoruz. Telefonların fiyat bilgileri...

Xiaomi Civi tanıtıldı: Snapdragon 778G işlemci, 55W hızlı şarj

Bir süredir ipuçları verilen ve hakkında paylaşımlar yapılan Xiaomi Civi, sonunda resmiyet kazandı. Yeni bir serinin ilk cihazı olan Civi'ye şu an için başka...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun