Google’ın sürücüsüz otomobilleri yollarda boy göstermeye başladı

google-surucusuz-otomobil-260615

Google, kendi tasarımı olan sürücüsüz otomobillerini trafiğe açık yollarda test etmeye başladı. Şirketten geçtiğimiz ay yapılan açıklamada özel tasarım araçların trafiğe açık yollarda testinin başlayacağı duyurulmuştu.

Google’ın sürücüsüz otomobilinde olası bir acil durumda insanların kontrolü devralabilmesi için direksiyon, gaz ve fren pedalları gibi aksesuarlar hazır bulunuyor. Testler süresince Google’ın sürücüsüz otomobilleri saatte 40 kilometre olarak belirlenen hız sınırını aşamayacak.

Google daha önce Lexus’un SUV araçlarıyla sürücüsüz otomobil teknolojisini test etmişti. Şirketin kendi tasarımı olan araçlarda da aynı sürücüsüz otomobil teknolojisi kullanılıyor. Google, Kaliforniya yollarında boy gösteren sürücüsüz otomobillerinin renkli bir görünüme kavuşması için de lokal sanatçılara çağrıda bulundu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

NASA’nın Mars helikopteri ilk test uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi

NASA, Ingenuity adını taşıyan helikopteriyle Mars üzerinde ilk test uçuşunu gerçekleştirdi. Yerden 3 metre yükselen küçük hava aracı, 40 saniye boyunca havada kaldı. Böylelikle...

Tesla Autopilot kontrolünde kaza yaptı, iki kişi hayatını kaybetti

Tesla Autopilot teknolojisinin güvenilirliğiyle ilgili sorular yaşanan son kazanın ardından yine arttı. 2019 çıkışlı bir Model S, ABD'nin Houston şehrinin kuzeyinde ağaca çarptı. Kaza...