Google Stadia pratikte her Android telefona açıldı

Google Stadia’nın Türkiye’de kullanıma sunulmasıyla ilgili olarak dikkate değer bir gelişme yok. Ancak yurt dışında Google’ın bulut tabanlı oyun servisi ile ilgili dikkate değer ilerlemeler kaydediliyor. Bundan böyle oyun severler, Google tarafından resmi olarak onaylanmış telefonların dışında herhangi bir Android telefonla Google Stadia’daki oyunlara erişme imkanı elde edebilecekler.

Bunun için Google’ın Stadia uygulamasında bulunan Deneyler bölümüne gitmeleri ve “Bu cihazda oyna” seçeneğine tıklatmaları gerekiyor. Performansın telefondan telefona değişebileceği de hatırlatmalar arasında yer alıyor.

Dahası, Google dokunmatik mobil kontrollerin tüm Stadia üyelerine geldiğini de duyurdu. Bunu telefonunuzda test etmek için telefonu bir kumandaya bağlamadan oyunu açarken “Dokunmatik oyun kumandasını dene” seçeneğine tıklatmak gerekiyor. Google Stadia’nın kütüphanesindeki tüm oyunlar için dokunmatik kontroller aktif durumda bulunuyor.

Google Stadia pratikte her Android telefona açıldı

Bunlara ek olarak, Google Stadia üzerinden oynanabilen her bir oyun için çözünürlüğü ayrı ayrı belirlemek de imkan dahilinde bulunuyor. Bunun için Stadia menüsü > Tercihler > Performans yolunu takip etmek ve o cihaz için çözünürlüğü seçmek gerekiyor. Oyun gelecek sefer açıldığında bu değişiklik otomatik olarak uygulanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
YouTube video isimlerini otomatik olarak çevirmeyi test ediyor

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine amiral gemisi telefonları kadar önem...

Discovery Plus içerikleri BluTV uygulamasında yer bulmaya başladı

Discovery, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru orijinal içeriklerini barındıran bir isteğe göre video izleme servisi olan Discovery Plus'ı faaliyete geçirmişti. Başta ABD olmak üzere çeşitli...