Google SOS Uyarıları kriz anlarında imdada yetişecek

google sos uyarilariKriz anlarında doğru bilgiye hızlı ve anlık biçimde erişebilmek büyük önem taşıyor. İnsanların olay yerinden doğru bilgi aktarabilmeleri ve sevdiklerini durumlarından haberdar edebilmeleri, yapılacaklar listesinin başında yer alıyor. Google SOS Uyarıları ile Arama ve Haritalar servislerinde kullanıcılara kriz anlarında yapmaları gerekenler konusunda yardımcı olacak.

Bir kriz anında olayla veya konumla ilgili olarak Google’da hızlı bir arama yapıldığında çıkan sonuçların üzerinde SOS Uyarıları gösterilecek. Bu uyarılar kullanıcılara neler olup bittiğini anlamaları konusunda yardımcı olacak.

Uyarılarda olayın yaklaşık konumu gösterilecek ve yapılması gerekenlere ilişkin detaylı bilgiler sunulacak. Yerel yetkililere ulaşmayı sağlayacak telefon numaraları ve web sitelerinin yanı sıra, yabancı bir ülkede olanlara ihtiyaç duyulabilecek temel yardım cümlelerin çevirileri gösterilecek.

Olaya ve konuma bağlı olarak, mobil cihazlarda kullanıcıları SOS Uyarıları’na yönlendirecek bir bildirim gösterilecek. Bu sayede kullanıcılar etraflarında neler olup bittiğinin farkına varabilecek.

Kimi zaman olay yerinden uzakta olanlar da detaylı bilgilere ulaşmak isteyebilir. Olayın adı veya geçtiği bölgeyle ilgili olarak Google üzerinden yapılan aramalarda güncel bilgilere ve bağış gibi çeşitli yardım yöntemlerine erişilebilir.

Google SOS Uyarıları Haritalar üzerinde de gösterilecek

Google Arama servisinde olduğu gibi, Google Haritalar üzerinde de olaylarla ilgili gerçek zamanlı bilgiler gösterilecek. Kullanıcılar harita üzerindeki ikona tıklayarak faydalı telefonlar ve web sitelerinin listesi gibi bilgiler barındıran kartlara erişebilecek.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iOS 15 yayınlandı, hemen şimdi indir

Apple'ın ön gösterimini haziran ayındaki WWDC 2021 etkinliğinde gerçekleştirdiği iOS 15 için final sürüm yayınlandı, indirme işlemi için bekleyenler artık bu güncellemeyi cihazlarında görebilirler....

iPadOS 15 yayınlandı, işte yenilikler ve uyumlu cihazlar

Apple iPad'lere özel işletim sistemi iPadOS'in en son sürümünü yayınladı. Yaz başında ön gösterimi yapılan iPadOS 15 ile birlikte Apple'ın tabletlerine çoklu görev tarafında...

watchOS 8 çıktı, hemen şimdi indir

Apple Watch kullanıcıları için watchOS 8 güncellemesi dağıtıma çıktı. Apple'ın belirttiğine göre, bu yaz başında ön gösterimi yapılan yeni sürümle birlikte sağlıklı, aktif ve...

iOS 15 İncelemesi

Apple, yaklaşık üç buçuk aylık beta sürecinin ardından iOS 15 güncellemesini yayınladı. Artık bir Apple klasiği hâline gelmiş biçimde, bu güncelleme geniş yelpazeye yayılmış...
Bu haberi arkadaşınızla paylaşın