Google servisleri ve YouTube’a erişilemiyor (Güncellendi)

Aralarında Gmail, YouTube ve Asistan’ın da bulunduğu Google servislerine erişimde küresel ölçekte sıkıntı yaşanıyor. DownDetector’ın verilerine göre, söz konusu kesinti şirketin bireysel ve kurumsal servislerini etkiliyor.

Hâlihazırda Google’dan konuyla ilgili bir açıklama gelmiş değil. Ancak Google’ın servis durum kontrol paneline bakıldığında şirketin servislerinin neredeyse tamamının çöktüğü görülüyor. Servislere erişemeyen kullanıcılar, sosyal medya hesaplarında da erişim kesintisiyle ilgili paylaşımlar yapıyor. “#YouTubeDOWN” etiketi Twitter’da dünya çapında trendler arasına girmiş durumda.

Söz konusu durum YouTube izleyicilerini, Google Workspace’i kullanan şirketleri ve Asistan’la çalışan akıllı ev ürünlerini etkiliyor. Akıllı telefonda yapmaya çalıştığımız Asistan sorguları da şu anda sonuçsuz kalıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Krispy Kreme Xbox için özel donut çörekleri satmaya başlıyor

Güncelleme: 15:30 itibarıyla Gmail veya YouTube gibi servisleri açanlar bir hata mesajıyla karşılaşmıyor. Ancak bu servisler hâlâ işlemiyor. Durum kontrol panelinde de erişim sıkıntısının devam ettiği görülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Chrome 92 ile gizli sekmeleri Face ID veya Touch ID ile açma imkanı

15:39 itibarıyla sorun sonunda çözülmeye başlamış gibi görünüyor. Bazı servisler hâlâ tam kapasite çalışmasa da, YouTube’da yeniden video izlemek veya Gmail’den e-posta göndermek an itibarıyla mümkün. Google’ın durum kontrol panelinde erişim sıkıntısının devam ettiği belirtilse de, DownDetector’a bakıldığında Google servislerinin yeniden hayata döndüğü anlaşılıyor.

Google arama gelirleri rekor kırdı, YouTube gelirleri patladı

Google, geride kalan üç aylık dönemde 17,9 milyar dolarlık rekor bir kâr elde etti ve bu finansal tablolar sayesinde, COVID-19'a rağmen yükselen diğer teknoloji...

Instagram 16 yaşından küçükler için hesapları varsayılan olarak gizli yapıyor

Facebook'a ait Instagram, uygulamayı gençler için daha güvenli hale getirmek için tasarladığı çeşitli değişiklikleri kullanıma sunuyor. Artık, hizmete kaydolan ve 16 yaşından (veya belirli...

iPhone 12 satışları Apple’a durgun dönemde rekor gelir ve kâr getirdi

Apple'ın rekor kıran kazanç raporları dizisi açıklanan en son çeyrek raporuyla birlikte devam ediyor. Şirket, geride kalan Nisan-Haziran 2021 döneminde 81,43 milyar dolar gelir...