Google resmi Pixel 6 etkinliği için tarih verdi

Google, yeni Android telefonlarını tanıtmak için geleneksel olarak ekim ayında bir donanım etkinliği düzenliyor. Şirket yeni telefonlarını duyurmak için aslında ekim ayını beklemedi, Pixel 5A ve Pixel 6 daha önce gösterildi. Ancak Pixel 6 ve 6 Pro ile ilgili her şey net bir şekilde duyurulmadı, hâlâ fiyat ve yurt dışı piyasaya çıkış tarihi hakkında bilinmeyenler var. Neyse ki, onları da öğreneceğimiz etkinliğin tarihi duyuruldu.

Google, 19 Ekim Salı günü Türkiye saatiyle 20.00’de başlayacak bir sanal etkinlik düzenleyecek. Bu etkinliğin başrolünde tahmin edebileceğiniz üzere Pixel 6 ve 6 Pro Android telefonları olacak.

Google, “19 Ekim’de sizi, tamamen yeniden tasarlanmış Google telefonları olan Pixel 6 ve Pixel 6 Pro ile resmi olarak tanıştırıyoruz. Google’ın ilk özel mobil çipi olan Tensor tarafından desteklenmektedir, hızlı, akıllı ve güvenlidirler. Ve sana uyum sağlarlar.” ifadesiyle yeni telefonlarının tanıtımını haber veriyor.

Google, bu yıl daha önce yaptığı Pixel ön bilgilendirmeleriyle bazı sızıntıların önüne geçse de, Pixel 6 ve 6 Pro hakkında hâlâ bilmediğimiz çok şey var. Yeni seride yer alacak ve hakkında detaylı analizini merak ettiğimiz Google yapımı Tensor işlemcisi oldukça ilgi çekici görünüyor. Bu arada Google’ın Pixel etkinliğinde ilk katlanabilir telefon modelini çıkaracağına dair söylentiler de ortalıkta dolaşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple Watch'un gizli tanılama portu Series 7 ile birlikte kaldırıldı

Bunlara ek olarak, Google’ın Android 12’yi ne zaman dağıtıma sunacağını resmen açıklamasını bekliyoruz. Google, bu güncellemenin önümüzdeki birkaç hafta içinde Pixel cihazlarına dağıtılmaya başlanacağını bu hafta açıklamıştı. Söz konusu etkinlikte ise net bir tarih verebilir.

Apple 14 inç MacBook Pro modelini tanıttı, işte özellikleri

Apple, 18 Ekim etkinliğinde beklendiği üzere yeni MacBook Pro modellerini tanıttı. Şimdiye kadar dedikodusu yapılan birçok özelliğin yeni modellerle karşımıza çıktığını görüyoruz. Yeni MacBook...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun