Google Project Ara testlerine Porto Riko’da başlıyor

project-ara-akilli-telefon-010314 (638 x 424)

Google’ın modüler telefon girişimi Project Ara’nın ilk kullanıcılarından biri olmak isteyenlerin Porto Riko’ya taşınması gerekiyor. Google’dan yapılan açıklamada Project Ara’nın testleri için Porto Riko’nun pilot bölge seçildiği belirtilirken; proje direktörü Paul Eremenko, Porto Riko seçiminin altında yatan nedenleri açıkladı.

Adanın mobil bağlantı yönünden oldukça gelişmiş olduğuna dikkat çeken Eremenko, serbest ticaret bölgesi sayesinde dünyanın dört bir yanındaki geliştiriciler tarafından hazırlanan modüllerin adada rahatlıkla dolaşıma girebileceğini belirtti. Porto Riko’nun mobil endüstrisinin çeşitliliği ve cihaz pazarında giriş seviyesi ürünlerin rağbet görmesi de Google’ın tercihinde rol oynayan faktörler arasında yer alıyor. Ülkenin iletişim sektörünün halen ABD Federal İletişim Komisyonu’nun (FCC) kurallarıyla işlemesiyse Project Ara’nın testlerine Porto Riko’da başlanmasının en önemli nedeni olarak gösteriliyor. Open Mobile ve Claro, Porto Riko’da Project Ara’yı destekleyecek ilk operatörler olacak.

Google’dan test sürecinin ne zaman başlayacağı konusunda kesin bir bilgi verilmezken, Ara telefonlarının Porto Riko’nun popüler noktalarına yerleştirilen tırlarda satılacağı ifade edildi. Bu tırlarda bulunacak üç boyutlu ve boya süblimasyon özellikli yazıcılar sayesinde kullanıcılar Ara modüllerini kişiselleştirilebilecek. Kişiselleştirme sürecinin 5 dakikanın altında bir zamanda tamamlanacağı belirtilirken, dileyen kullanıcılar önceden hazırlanmış modül setlerine de sahip olabilecek. Google tüm Project Ara telefonlarını özel kutularıyla birlikte sunacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İspanya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP ağustos ayında...

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Samsung Galaxy A72 GittiGidiyor'dan satın alın SATIN AL Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine...