Google+ profil fotoğrafları için GIF animasyon desteği eklendi

Google+’ın mobil uygulamaları çeşitli görsel değişikliklerden geçti, ancak Google’ın sosyal ağ servisinde yaptığı değişiklik sadece bununla sınırlı kalmıyor. Web sitesi bundan böyle paylaşımların yanı sıra profil fotoğraflarında da GIF animasyonların kullanımına izin veriyor.

google-plus-gif-matt-steiner-260313 (580 x 391)

Google+’nın hem masaüstü hem de mobil görünümü üzerinde çalışan animasyonlu GIF görselleri, yalnızca bir kullanıcının paylaşımı yanında yer alan profil fotoğrafı görünümünde sabit şekilde görüntüleniyor. Söz konusu yenilik Google’ın GIF animasyonları için görsel arama motoruna özel bir filtre eklemesinin hemen ardından geldi. Anlaşılan o ki, Mountain View tayfası şu sıralar GIF animasyonlara karşı ayrı bir ilgi duyuyor. Bu arada Google’ın GIF’i bu şekilde kucaklaması, bu görüntü formatını desteklemeyen Facebook’a karşı biraz daha avantajlı duruma geçmesini sağlayabilir. Öte yandan Twitter’ın geçen sonbaharda kullanıcıların profil fotoğraflarında GIF animasyonları yasakladığı bir ortamda Google+’ın bu olanağı sunması oldukça ilginç bir durum olarak da nitelendirilebilir.

İlgili >> Google+

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix Mayıs 2021 takvimi: İlkbahar film ve dizi şöleniyle kapanıyor

Netflix ilkbaharı dizi ve film şöleniyle kapatıyor. Netflix Mayıs 2021 takvimi içinde birbirinden dikkat çekici orijinal diziler, filmler ve lisanslı içerikler bulunuyor. İzleyicileri süper kahramanların...