Google Play Store daha uzun uygulama isimlerine izin veriyor

google play store Google Play Store uygulamalarının ismi için belirlediği karakter sınırını 30’dan 50’ye çıkarttı. Bu değişikliğin pek büyük olmadığı bir gerçek. Ancak bundan böyle Android kullanıcıları, sadece isme bakarak uygulamaların işlevi hakkında daha fazla fikre sahip olabilecek.

Google söz konusu değişikliği bir e-postayla geliştiricilere bildirdi. Ancak şirketin bu değişimi geçtiğimiz haziran ayında yaptığı anlaşılıyor. Google’ın sahibi olduğu navigasyon uygulaması Waze’in tam ismi 14 Haziranda değişmiş ve karakter sayısı 50’ye yükselmişti.

Çöpçatanlık uygulaması Tinder’ın Play Store’daki tam ismi ise 43 karakter uzunluğunda. Dolayısıyla Google’ın bir süredir sunduğu imkanı artık herkese duyurduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Google Play Store uygulamaları aramalarda daha rahat bulunabilir

Google Play Store uygulamalarına daha uzun isimler verilebilmesi, uygulamaların aramalarda bulunmasını kolaylaştırabilir. Uygulama isimlerinde daha fazla bilgi ve anahtar kelimenin geçmesi sayesinde kullanıcılar için bu uygulamaları bulmak biraz daha rahat bir işleme dönüşebilir.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine amiral gemisi telefonları kadar önem...

Discovery Plus içerikleri BluTV uygulamasında yer bulmaya başladı

Discovery, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru orijinal içeriklerini barındıran bir isteğe göre video izleme servisi olan Discovery Plus'ı faaliyete geçirmişti. Başta ABD olmak üzere çeşitli...