Google Play Store’da Android TV ve Wear OS uygulamalarını bulmak kolaylaşıyor

Google Play Store’da telefon dışında kalan cihazlar için hazırlanan uygulamaları bulmak çok kolay olmayabiliyor. Kullanıcıların aradıklarını bulmak için biraz içgüdüsel davranmaları ve şanslı olmaları gerekebiliyor. İnternet devi küçük bir dokunuşla bu durumu değiştiriyor.

Google’dan yapılan açıklamada, Play Store Android uygulamasının ana sayfalarına Android Automotive, Android TV ve Wear OS uygulamaları için öneriler eklendiği belirtildi. “Diğer Cihazlar” olarak adlandırılan sekme üzerinden bu platformlar için hazırlanan uygulamalara daha hızlı şekilde ulaşılabilecek.

Yeni arama filtreleri ise sonuçları telefon dışındaki cihazları destekleyen uygulamalarla sınırlandırabiliyor. Kullanıcılar hoşlarına giden bir şey bulursa bunu telefonları üzerinden uzaktan yükleyebiliyor. İnternet devi daha önce Play Store’un internet sitesinde navigasyonu ve uzaktan yüklemeleri geliştirecek değişiklikler yaptığını da hatırlattı.

Google daha önce de Play Store’da tablet kullanıcıların işini kolaylaştıracak değişikliklere gitmişti. Bu yeniliklerin özellikle Wear OS saat sahiplerini küçük ekranla cebelleşmekten kurtaracağını belirtmek gerekiyor.

Google Play Store’da telefon dışı uygulamaları bulmanın kolaylaştırılması için yapılan değişikliğin zamanlaması da dikkat çekiyor. Şirketin kendi markasını taşıyan ilk akıllı saati Pixel Watch, 6 Ekim’de tanıtılacak ve kısa süre içinde satışa sunulacak. Dolayısıyla şimdiden bu saatin deneyimini geliştirecek adımların atılmasına şaşırmamak gerekiyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun