Google Play Müzik yeni logoya kavuştu

google play muzik yeni logo Google Play Müzik, yayınlanan güncelleme ile podcast desteği sunmaya başlamıştı. Ancak platformla ilgili yenilikler sadece bu destekle sınırlı kalmıyor. Servisin logosunun değişmesi de, işlevsel olmaktan ziyade görsel bir değişim olarak ön plana çıkıyor. İki renkli bir kulaklıktan oluşan eski logonun yerini, dört farklı rengi barındıran ve üçgen ile dairenin birleştiği bir logo alıyor. Yuvarlağın ortasına yerleştirilen nota işareti de logoyu tamamlıyor.

Google’ın müzik servisinin tasarım konusuna yaklaşımı daha önce de pek “incelikli” değildi. Yeni logo da bu durumda herhangi bir değişiklik yaratmıyor. Ancak eski halleri pek beğenilmeyen şeylerin yeni görüntülerinin de şikayetleri beraberinde getirmesini doğal bir davranış olarak karşılamak gerekiyor. Ancak yeni Google Play Müzik logosu, farklı açılardan ilgiyle değerlendirilmeyi hak ediyor.

Canlı renkler ve tepesi kesilmiş daire, görüntü itibarıyla fazlasıyla dikkat çekiyor. Bu çekicilik, servisin yüklü olduğu telefonlarda daha sık açılan bir uygulamaya dönüşmesini mümkün hâle getirebilir. Ancak bir servisin kullanıcı çekmesi konusunda logodan ziyade içeriğin önemli olduğunu unutmamak gerekiyor.

Yeni logo renkleri ve tasarımı itibarıyla dikkat çekici olsa da, eski logoya veya rakiplerine kıyasla sıra dışı olmadığını belirtmekte fayda var. Logoyu “muhteşem” olarak nitelemek pek mümkün değil. Ancak bu tarz yeniliklerde amaçlardan biri olan “fark yaratma” konusunda iyi bir iş çıkardığını söylemek gerekiyor. Yeni logoyla birlikte yeni özellikler kazanan Google Play Müzik’in faaliyet alanları arasına Türkiye’nin henüz girmediğini hatırlatmakta fayda var.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine amiral gemisi telefonları kadar önem...

Discovery Plus içerikleri BluTV uygulamasında yer bulmaya başladı

Discovery, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru orijinal içeriklerini barındıran bir isteğe göre video izleme servisi olan Discovery Plus'ı faaliyete geçirmişti. Başta ABD olmak üzere çeşitli...
Bu haberi arkadaşınızla paylaşın