Google Play Android uygulamalarının testini kolaylaştırıyor

google play androidBir Android uygulamasının beta testi sürecine dahil olmak çok zor değil. Ancak süreç halen birkaç engelin üstünden atlamayı gerektiriyor. Örneğin, kullanıcıların geliştiricinin web sitesini ziyaret etmesi veya bir topluluğa katılması gerekebiliyor. “Gereksiz formalite” gibi nitelenebilecek bu adımlar, yakında ortadan kalkıyor.

Play Store için hazırlanan bir güncellemenin dağıtımına başlayan Google, kullanıcıların ana uygulamaların kayıtları üzerinden beta testi süreçlerine katılmasını veya testlerden çıkmasını mümkün hâle getiriyor. Bazı uygulamaların testlerinde kullanıcılardan öncelikli olarak ilgili Google+ topluluğuna katılmaları istenebilecek, ancak kullanıcıların bir web sitesinden indirme bağlantısı almasına veya özel bir beta uygulama sayfasının peşinden koşmasına gerek kalmayacak.

Google Play Android uygulamalarının sadece beta olarak erişilebilen versiyonlarını kullananları da durumdan haberdar edecek. Beta uygulamalara yazılan yorumlar da herkes tarafından görülemeyecek ve özel geri bildirimler olarak doğrudan geliştiriciye iletilecek. Google Play için hazırlanan güncellemenin tüm kullanıcılara ulaştırılması biraz zaman alacak.

Galaxy Watch 4 Classic sızıntısı ile yeni Wear OS kullanımda görülüyor

Samsung'un 11 Ağustos'taki Unpacked etkinliğine yaklaşık bir haftalık bir zaman var. 91mobiles tarafından yayınlanan yeni fotoğraflar, etkinlikte görebileceğimiz iki yeniliğe ilk kez gerçek dünyadan...

F1 Macaristan GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

İki hafta önce Britanya'da olaylı ve heyecanlı bir yarışa sahne olan Formula 1'de, belki de takvimin en sıkıcı yarışlarından birine sıra geldi. Geçişin bir...