Google Pixelbook 2 sızıntısı ince çerçeve ve çıkarılabilir klavyeyi gösteriyor

Google, 9 Ekim’de New York’ta düzenleyeceği etkinlikte yeni ürünlerini gözler önüne serecek. İnternete sızan reklamlar ve yeni ortaya çıkan bir video, Google Pixelbook 2 tabletin de söz konusu ürünler arasında olduğunu düşündürüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Google Pixel 3 tanıtım etkinliği için resmi duyuruyu yaptı

Etkinliğin yıldızının Google Pixel 3 ve Pixel 3 XL olması şimdiden kesin görünüyor. İki akıllı telefona dair sızıntılar uzun süredir etrafta dolaşıyor. Pixelbook 2 konusunda ise ilk iddia geçtiğimiz temmuz ayında ünlü duyumcu Evan Blass tarafından dile getirilmişti.

Google Pixelbook 2 ile ilgili en somut işaret ise internete yeni sızan bir videoyla geldi. Brandon Lall tarafından kaydedilen ve Chrome Unboxed sitesi tarafından da paylaşılan videoda daha küçük ekran çerçevelerine, yuvarlak ve sağ üst köşesinde hamburger ikonu tuşları bulunan bir klavyeye sahip bir cihaz görülüyor. Klavyenin Pixelbook’un karakteristik özellikleri arasında olduğunu belirtmek gerekiyor.

Söz konusu video, Chrome OS işletim sisteminin de yuvarlatılmış görev çubuğuyla birlikte Android‘e biraz daha yaklaştığını gösteriyor. Hâli hazırda beta aşamasında olan bu özellik, Google’ın Android’in görsel unsurlarını Chrome OS’e taşıma ve bu iki platformu birbirine yaklaştırma planının parçaları arasında bulunuyor.

Microsoft Surface Go’nun klavyesine olan benzerliği nedeniyle Google Pixelbook 2 klavyesinin de tabletten çıkarılabilmesi ihtimali akıllara geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Android 14 için hazırlanan üçüncü beta sürümü dağıtımda

google pixelbook 2

İsimsiz bir okuyucu tarafından Chrome Unboxed sitesine gönderilen ve bir Chromebook reklamından alındığı belirtilen ekran görüntüleri ise orijinal Pixelbook’a kıyasla daha küçük ekran çerçevelerine sahip bir modeli işaret ediyor. Okuyucu, söz konusu reklama tıkladığında Google’ın mağazasındaki Pixelbook sayfasına yönlendirildiğini belirtti.

Google Pixelbook 2 sızıntısı ince çerçeve ve çıkarılabilir klavyeyi gösteriyorGoogle’ın “Noctrune” ve “Atlas” kod adlı iki Chromebook üzerinde çalıştığına dair haberler daha önce gündeme gelmişti. Bunlardan hangisinin Google Pixelbook 2 olduğu ve hangisinin 9 Ekim’de tanıtılacağı henüz bilinmiyor. Kesin cevap içinse biraz daha sabretmek gerekiyor.

WhatsApp evrenine yeni bir yıldız: ‘Kanallar’ geliyor

WhatsApp, sohbet aleminin yıldızı, kullanıcılarına taptaze bir özellik sunmaya hazırlanıyor: "Kanallar". Bu yenilik, konuşma odaklı değil, birinden çok kişiye yayın yapmayı hedefleyen bir yapıyı...

iPhone SE 2022 A101’de kaçırılmayacak bir fiyattan satılıyor

A101 8 Haziran 2023 Aldın Aldın elektronik ürünlerine baktığımızda, dikkatimizi çeken ilk ürün Apple'ın piyasada bulunan en küçük ekranlı ve en düşük fiyatlı iPhone'u, 3....

WhatsApp HD fotoğraf paylaşımı için yeni bir özellik getiriyor

WhatsApp, kullanıcıları platformuna bağlı tutmak için pek çok faydalı özellik üzerinde çalışıyor ve hizmetlerini geliştiriyor. Şirket, uygulamanın stabil sürümü için sohbet kilidi, anketler, telefonlar...

Amazon Prime Video servisi için reklamlı abonelik paketi planlıyor

Amazon Prime Video servisi için reklamlı bir abonelik paketi sunmayı planlıyor. The Wall Street Journal'ın haberine göre, bir süre önce başlayan hazırlıkların ilk aşamaları...