Google Pixel Tablet hakkında yeni detaylar paylaştı

Google Pixel Tablet için ilk duyuru geçtiğimiz mayıs ayında I/O 2022’de yapılmıştı. Aynı etkinlikte duyurulan Pixel 7, Pixel 7 Pro ve Pixel Watch resmen gözler önüne çıksa da, Pixel Tablet için 2023’ü beklemek gerekiyor. Yine de, Google Pixel 7 ve Pixel Watch etkinliğinde yeni tabletiyle ilgili bazı detayları da paylaştı.

Pixel Tablet ile birlikte büyük ihtimalle opsiyonel olarak “Charging Speaker Dock” isimli bir aksesuar sunulacak. Bu aksesuarın Pixel Tablet’i bir tür akıllı ekrana dönüştürmesi muhtemel görünüyor. Google Asistan’ın kullanıcıları daima dinleyecek olması, tabletin eller serbest şekilde kullanılabilmesi ve akıllı ev cihazlarını kontrol edebilmesi Pixel Tablet’in akıllı ekran işlevi görmesini de mümkün kılıyor.

Google’dan verilen bilgiye göre, bu aksesuar ile tablet “çekmecede duran bir şey” olmaktan çıkacak ve “hayatın merkezi bir parçası” hâline gelecek. İnternet devi tarafından gerçekleştirilen bir araştırmaya göre, ana kullanım sahası ev olan tabletler günün küçük bir kısmında işlev görüyor. Google, Charging Speaker Dock ile tabletlerin kenarda atıl kalmasını engellemeyi hedefliyor.

Google Pixel Tablet’in üst sınıf materyalleri ve kaplamasıyla, yuvarlatılmış köşeleriyle Pixel ailesinin şüphe götürmez bir parçası olduğuna dikkat çekti. İnternet devinden verilen bilgiye göre, tablet “premium nano seramik” kaplamayla geliyor.

google pixel tabletGoogle Pixel Tablet’in birinci sınıf bir deneyim sunacağını gösteren başka işaretler de mevcut. Pixel 7 ve 7 Pro’nun kalbindeki Tensor G2 işlemci Pixel Tablet’te de kullanılacak. Buna ek olarak, tablette kullanıcıları “muhteşem” bir ekranın beklediği de Google’ın dikkat çektiği noktalar arasında yer alıyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun