Teknoloji

Katlanabilir ekranlı Google Pixel Fold testten geçti

google pixel fold

Katlanabilir ekranlı Google Pixel Fold hakkındaki dedikodular uzun süredir etrafta dolaşıyor. Ancak bu cihazın gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceği konusunda Google’dan henüz bir işaret gelmiş değil. Yeni bir sızıntı Google’ın hâlâ telefon üzerinde çalışmaya devam ettiğini ve cihazın çıkışının çok uzak olmayabileceğini gösteriyor.

Pipit kod isimli Google markalı bir telefonun Geekbench benchmark testi sonucu, MySmartPrice sitesi tarafından paylaşıldı. Bu cihazın Pixel Fold olma ihtimali bir hayli yüksek görünüyor.

Benchmark testine göre, telefonda 12 GB RAM bulunuyor. Cihazın işlemcisinin özellikleri ise Pixel 6 serisinde kullanılan Google Tensor ile örtüşüyor. Android 12 de benchmark testinin gösterdikleri arasında yer alsa da, telefonun Android 12L ile gelmesi bekleniyor.

Benchmark testinin sonuçları çok şaşırtıcı görünmüyor. Ancak telefonun benchmark testinden geçmesi ve Google Tensor işlemci taşıması, cihazın çıkışının çok uzak olmadığını gösteriyor. Telefonların benchmark testlerinin sonuçları genellikle cihazların duyurusu yaklaştığında ortaya çıkıyor.

google pixel foldGoogle Pixel Fold eğer yılın ilk yarısında tanıtılırsa Pixel 6 serisi gibi Tensor işlemci taşıması sürpriz olmayacaktır. Ancak çıkışının yılın ikinci yarısına sarkması durumunda telefonun yeni nesil Tensor işlemciyle gelme ihtimali daha yüksek görünüyor.

İLGİLİ HABERLER