Teknoloji

Google’ın ilk katlanabilir telefonu böyle görünecek

google pixel fold
Teknoblog içeriklerine Google Haberler’de abone olun:

Google Pixel Fold katlanabilir telefon hakkındaki söylentiler uzun süredir etrafta dolaşıyor. Henüz konuyla ilgili olarak internet devinden resmi bir açıklama gelmese de, bu durum iddiaların ortaya çıkmasına engel olmuyor. Pixel Fold hakkındaki paylaşımlara son olarak telefona ait olduğu söylenen taslak görseller eklendi.

Görsellerle birlikte Pixel Fold’la ilgili başka bilgiler de ortaya çıktı. Bu bilgiler telefonun özelliklerine ve olası fiyatına da ışık tutuyor.

Google’ın katlanabilir telefonu için siyah ve beyaz olmak üzere iki renk seçeneği sunacağı söyleniyor. Cihazların fotoğraflarını gördüğünü söyleyen duyumcu Jon Prosser, taslak görsellerin de bu fotoğraflar çerçevesinde hazırlandığını belirtti. Prosser, gördüğü fotoğrafların doğruluğundan “yüzde 100” emin olduğunun da altını çizdi.

Google Pixel Fold’un muhtemel fiyatı dudak uçuklatıyor

Telefonun kasasında tamamen cam ve metalin kullanıldığı söyleniyor. Prosser telefonun oldukça büyük ve ağır olduğunu belirtmeyi de ihmal etmiyor. Ünlü duyumcuya göre, Google Pixel Fold 2023’ün mayıs ayında resmiyet kazanacak. Katlanabilir telefon ABD’de 1799 dolardan başlayan fiyatlarla satılacak. Bu fiyatın bir hayli yüksek olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Google Pixel Fold’da kullanıcıları ne gibi özelliklerin beklediği belirsizliğini koruyor. Prosser 9.5 megapiksel çözünürlüklü ön kamera dışında telefon hakkında detay vermiş değil. Telefonun ekranlarının büyüklüğü de belirsizliğini koruyor. Önümüzdeki dönemde Pixel Fold’da kullanıcıları bekleyen özelliklerin neler olduğu konusunda daha fazla detayla karşılaşmak sürpriz olmayacaktır.

İLGİLİ HABERLER