Teknoloji

Google Pixel Fold’un katlanabilir ekranının detayları ortaya çıktı

google pixel fold

Google’ın Pixel serisine katlanabilir ekranlı bir telefon ekleyeceğine dair haberler uzun süredir etrafta dolaşıyor. Bunların en yenisi ise Google Pixel Fold adını taşıması beklenen telefonla ilgili oldukça somut detayları gösteriyor.

Pixel 7 ve Pixel Watch’un tanıtılmasının ardından Google cephesinde gözler Pixel Fold’a çevrilmişti. Geliştirici ve duyumcu Kuba Wojciechowski, katlanabilir telefonda kullanıcıları bekleyenlere ışık tutuyor.

Wojciechowski’nin paylaşımına göre, telefonun içindeki katlanabilir ekranın büyüklüğü 7.6 inç olacak. Bu ekran 2208 x 1840 piksel çözünürlük sunacak. Ekranın ortalama parlaklığının 800 nit, maksimum parlaklığının ise 1200 nit olduğu belirtiliyor. Bu ekranın yenileme hızının yüksek olması beklense de, sızıntıda bunu destekleyen bir bilgi bulmak mümkün değil.

Telefonun arka panelinde ise üçlü bir kamera sisteminin olacağı söyleniyor. Dışarıdaki ekranın detayları ise belirsizliğini koruyor. Pixel Fold’un hem iç hem de dış ekranlarının üretiminin Samsung tarafından gerçekleştirileceği de söylentiler arasında yer alıyor. Dolayısıyla bu noktada Galaxy Z Fold 4’ünkine benzer bir ekran deneyimini beklemek sürpriz olmayacaktır.

Google Pixel Fold’un tanıtımı için oklar 2023’ün başını işaret ediyor. Dolayısıyla önümüzdeki dönemde Pixel Fold hakkında biraz daha fazla haber görmek sürpriz olmayacaktır.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER