Teknoloji

Google Pixel Fold için dikkat çekici pil iddiası

google pixel fold

Google Pixel Fold katlanabilir telefon hakkındaki haberler uzun süredir etrafta dolaşıyor. Bu haberlerin en yenisi, telefonun rakiplerine kıyasla daha ağır olacağını gösteriyor. Ekstra ağırlığın nedeninin ise pil kapasitesi olacağı söyleniyor.

Google’ın ilk katlanabilir telefonu şirket için ilginç bir proje olacak gibi görünüyor. Pixel Fold’un tasarımı itibarıyla Oppo Find N2’ye benzeyeceği iddia ediliyor. Yeni habere göre, Pixel Fold bazı önemli noktalarda Oppo Find N2’den ayrılacak.

Oppo Find N2 tartıda 237 gram çekiyor. Samsung Galaxy Z Fold 4’ün ağırlığı ise 263 gram. Pixel Fold’un ise bu iki telefondan da daha ağır olacağı söyleniyor. İşaret edilen ağırlığa bakıldığında Pixel Fold’un ekranı açıldığında bir telefondan ziyade tablete yakın olacağı anlaşılıyor.

Google Pixel Fold ne zaman tanıtılacak?

Pixel Fold’un ekstra ağırlığının büyük pilin habercisi olduğu söyleniyor. Katlanabilir telefonun muadillerine kıyasla daha büyük bir pil taşıyacağı belirtiliyor. Galaxy Z Fold 4’te 4400 mAh, Oppo Find N2’de ise 4250 mAh pil bulunuyor. Google’ın katlanabilir telefonunda ise pil kapasitesinin daha fazla olaması öngörülüyor. Yine de, pil kapasitesinin 5000 mAh’ten fazla olması beklenmiyor. Bu öngörünün doğru çıkması durumunda, Google katlanabilir telefon pazarında rakiplerine kıyasla önemli bir avantaja sahip olacak gibi görünüyor.

Google Pixel Fold’un mayıs ayında tanıtılabileceği söyleniyor. Ancak henüz şirketten bu telefonla ilgili resmi bir işaret gelmiş değil.

İLGİLİ HABERLER