Teknoloji

Google’ın Pixel 8a için hazırladığı tanıtım materyalleri internete sızdırıldı

google pixel 8a

Google Pixel 8a çok büyük ihtimalle 14 Mayıs’ra I/O 2024 kapsamında gözler önüne çıkacak. Tanıtıma doğru geri sayım sürerken, akıllı telefonla ilgili sızıntılara da düzenli olarak yenileri ekleniyor. Son olarak Pixel 8a’ya ait olduğu belirtilen tanıtım materyalleri internete sızdı.

Söz konusu tanıtım materyallerinin Pixel 8a için Google’ın hazırladığı web sayfasına ait olduğunu anlamak pek zor değil. Bu görsellerin nasıl sızdırıldığı ise bilinmiyor. Sayfanın kısa süreliğine yanlışlıkla yayına verilmesi akıllara gelen ilk seçenek olurken, web sitesinin geliştirme ekibinden birinin görselleri sızdırma ihtimalinin de üzerinde duruluyor.

Görsellerdeki yazıların tuhaf görünmesi, başka bir dilden İngilizceye otomatik olarak çeviri yapıldığını düşündürüyor. Pixel 8a’nın bir “yapay zeka telefonu” olduğu açık şekilde vurgulanırken, telefonun her gün kullanıcılara eşlik edeceğinin de altı çiziliyor.

  • google pixel 8a
  • google pixel 8a
  • google pixel 8a
  • google pixel 8a

Google’ın yeni uygun fiyatlı telefonunu nasıl pazarlamayı planladığı da böylelikle ortaya çıkmış oldu. Şirket telefonun “yüksek performanslı kamera”ya sahip olduğunu da vurgularken; “yeni tasarım”, 7 yıl yazılım desteği ve dayanıklı tasarım da bahsedilen diğer özellikler arasında bulunuyor.

Yapay zeka özellikleri Pixel 8a’ya özgü olmasalar da, pazarlama materyallerinde oldukça detaylı bir şekilde anlatılıyor. Tensor G3 işlemcinin varlığı bir kez daha doğrulanırken, bu işlemciye Titan M2 güvenlik çipinin eşlik edeceği de hatırlatılıyor. Suya ve toza karşı IP67 dayanıklılık sertifikasıyla gelen telefonda ekranı Gorilla Glass 3 cam koruyor.

Google Pixel 8a hediyelerle gelecek

Google Pixel 8a alanlar, üç ay boyunca YouTube Premium ve altı ay boyunca da Fitbit Premium aboneliğinden ücretsiz olarak yararlanabilecek. 100 GB’lık Google One planı da üç ay boyunca ücretsiz sunulanlar arasında yer alıyor.

İLGİLİ HABERLER