Google Pixel 8’deki önemli değişikliğin ipucu şimdiden ortaya çıktı

Google’ın Pixel telefonları HDR+ fotoğraf desteği sunan ilk cihazlar olmuştu. Son haberlere göre, Google Pixel 8 serisiyle birlikte bu destek bir adım daha öteye taşınmış olacak.

Geliştirici Kuba Wojciechowski, Google Camera Go uygulamasının kaynak kodunu mercek altına aldı. Kaynak kodu, 2023 model Pixel telefonlarda dereceli HDR özelliğinin olduğunu gösteriyor. Söz konusu özellik, sensörün aynı piksellerle eş zamanlı şekilde farklı pozlamaları yakalamasını mümkün kılıyor.

Google hâlihazırda Pixel 7 serisinde ISOCELL GN1 sensörleri kullanıyor. Ancak Samsung’un çipi dereceli HDR desteği sunmuyor. Pixel 8 serisinde ISOCELL GN2 sensörlerin tercih edilmesi bekleniyor.

Kaynak kodu Google Pixel 8 dışında başka bir cihazın daha ipucunu veriyor

Dereceli HDR aynı efekti daha kısa süre içinde herhangi bir bulanıklık olmaması nedeniyle standart HDR’a kıyasla daha gelişmiş ve kaliteli kareler yakalamayı mümkün kılıyor.

Google Pixel 8 hakkında ipuçları veren kaynak kodu, başka bir cihazın varlığını da gösteriyor. Bu cihazın şirket adında Pixel Tangor Pro kod adıyla anıldığı görülüyor. Pixel Tangor Pro büyük ihtimalle Pixel Tablet’in Pro versiyonu olarak kullanıcıların karşısına çıkacak. Google’ın yakında iki Pixel Tablet modelini birden piyasaya sürmesi sürpriz olmayacaktır.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun