Google Pixel 8 serisinin ABD ve İngiltere fiyatları teknik özelliklerle birlikte görüldü

Google Pixel 8 serisi 4 Ekim’de resmen gözler önüne çıkacak. Tasarımları daha önce görülen telefonların kıta Avrupa’sında seleflerine kıyasla daha yüksek fiyatlarla satışa sunulacağına dair haberler de daha önce sızmıştı. Yeni sızıntılar da hem telefonların ABD ve İngiltere fiyatlarını gösteriyor hem de bazı teknik özellikleri gözler önüne seriyor.

Pixel 8’in 8 GB RAM’e sahip baz modeli için ABD’de 699 dolar, İngiltere’de ise 699 pound ödemek gerekiyor. Pixel 8 Pro ise İngiltere’de 999 pound, ABD’de 899 dolar başlangıç fiyatıyla satılacak. Pixel 8 Pro, LPTO OLED ekranla kullanıcıların karşısına çıkacak. Pixel Watch 2 akıllı saatin İngiltere fiyatı ise 349 pound olarak belirlendi.

Standart Pixel 8 selefinden daha iyi bir işlemciyle gelse de, kameralarda herhangi bir değişiklik yapılmıyor. En büyük değişimin daha iyi işlem gücüyle gelecek Tensor G3 işlemci olduğu belirtiliyor. Ön kamera sensörünün de hem Pixel 8’de hem de Pixel 8 Pro’da değiştiğini hatırlatmakta da fayda var.

google pixel 8

Google Pixel 8 Pro, yeni ultra geniş açılı kamerayla gelecek

Google Pixel 8 Pro’da 48 megapiksel çözünürlüklü yeni bir ultra geniş açılı kamera bulunuyor. Pixel 8 ise yine 12 megapiksel çözünürlüklü ultra geniş açılı kamerayla gelecek. Pixel 8 Pro’da ana renk mavi olacak. Akıllı telefonda üçüncü arka kamera, diğer iki arka kameranın yanında oval halkaya yerleştirilecek.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun