Google Pixel 6a performans testinde Pixel 6’yı solladı

google news abone ol

Google Pixel 6a uzun süredir konuşulsa da, cihaz hakkındaki dedikodu ve sızıntılar son zamanlarda biraz daha artmış durumda. Bu da akıllı telefonun resmiyet kazanmasının çok uzak olmadığını düşündürüyor.

Söz konusu sızıntıların en yenisi, Android Headlines sitesinden geldi. Pixel 6a, Geekbench’in veri tabanında Pixel 6 ile birlikte görülüyor. Burada asıl dikkat çeken nokta, Pixel 6a’nın aldığı puanla Pixel 6’yı sollaması oluyor.

Hemen aşağıda yer alan ekran görüntüsünde görebileceğiniz üzere iki telefonun performansı arasındaki fark oldukça küçük. Hatta testin tekrarlanması durumunda Pixel 6’nın öne geçmesi de muhtemel görünüyor. Yine de, test sonuçları Google’ın uygun fiyatlı telefonunun performansı konusunda ipucu veriyor.

Google Pixel 6a performans testinde Pixel 6'yı solladıPerformans testinin sonuçları, cihazda 6 GB RAM’in bulunacağını doğruluyor. Bu noktada Pixel 6a’nın kalbinde Google’ın Tensor işlemcisinin olacağını hatırlatmakta fayda var. Pixel 6a ve Pixel 6’nın performansları yakın görünse de, Pixel 6a hem tek hem de çift çekirdek performansıyla öne geçmeyi başarıyor.

Google Pixel 6a, internet devinin önümüzdeki ay gerçekleştireceği I/O 2022 geliştirici konferansının açılış etkinliğinde resmen gözler önüne çıkabilir. Ancak telefonun I/O 2022’ye yetişmeyebileceği iddiası da kısa süre önce gündeme gelmişti. Şirketin bu etkinlikte Pixel Watch akıllı saatle ilgili bilgiler verebileceği de belirtiliyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

ÖNE ÇIKANLAR