Google Pixel 6a için oklar yeniden mayıs ayını işaret ediyor

google news abone ol

Google Pixel 6a hakkındaki haberler uzun süredir etrafta dolaşıyor. Akıllı telefonun çıkış tarihi konusunda ise farklı iddialar söz konusu. İlk önce telefonun mayıs ayında gerçekleştirilecek I/O 2022’de tanıtılacağı söylense de, daha sonrasında duyurunun daha ileri bir tarihe kalabileceği iddia edilmişti. Ancak ABD Federal İletişim Komisyonu’nun (FCC) kayıtları, Pixel 6a duyurusu için yeniden mayıs ayını öne çıkarıyor.

FCC’ye sunulan belgelerde Pixel 6a’nın yanı sıra Pixel 7 ve Pixel 7 Pro gibi cihazlara dair ipuçlarını görmek mümkün oluyor. Pixel 6a modellerinden en azından birinin mmWave 5G desteğine sahip olacağı görülüyor. Bunun Pixel 6a’yı piyasadaki en uygun fiyatlı ve güçlü 5G telefon alternatiflerinden biri hâline getireceğini belirtmek gerekiyor.

Google I/O 2022, 11 Mayıs’ta başlayacak. Belgelerin ortaya çıkış zamanlaması, Pixel 6a’nın I/O 2022’nin açılış etkinliğinde duyurulması ihtimalini kuvvetlendiriyor. Google Pixel 5a için FCC’ye belgeleri 2021’in temmuz ayında sunmuş ve telefon da ağustos ayında resmiyet kazanmıştı. Benzer bir senaryonun Pixel 6a için tekrarlanması sürpriz olmayacaktır.

Google Pixel 6a kısa süre önce Pixel 6 ile birlikte Geekbench’in performans testinden de geçmişti. Akıllı telefon bu testte performansıyla Pixel 6’yı küçük bir farkla da olsa geride bırakmayı başarmıştı.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

ÖNE ÇIKANLAR