Google Pixel 6a için hazırlanan ilk güncelleme dağıtımda

Mayıs ayında tanıtılan Google Pixel 6a, bu hafta içinde yurt dışında satışa sunulmuştu. Akıllı telefon için ilk yazılım güncellemesinin dağıtıma çıkması da çok fazla zaman almadı.

Ancak bu güncelleme Pixel 6a’ya yeni bir özellik kazandırmıyor. Sadece telefondaki Android güvenlik yamasını Haziran 2022 Android güvenlik yamasıyla değiştiriyor.

Samsung şimdiden akıllı telefonları için Ağustos 2022 Android güvenlik yamasını dağıtıma çıkarmıştı. Dolayısıyla Google’ın da Pixel 6a’yı Temmuz 2022 yamasıyla güncellemesi beklenebilirdi. Ancak bu noktada internet devinin temmuz yamasını pas geçip doğrudan ağustos yamasını sunabileceğini belirtmek gerekiyor.

Google Pixel 6a’nın ilk güncellemesi kademeli şekilde dağıtılıyor. Tüm kullanıcıların güncellemeyi almasının iki hafta sürebileceği belirtiliyor. Güncelleme ABD ve Japonya’da dünyanın geri kalanından daha farklı seri numaralarıyla yayınlandı.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun