Google Pixel 6 50 megapiksel Samsung kamerayla gelecek

google news abone ol

Google Pixel 6 serisi önümüzdeki sonbaharda gözler önüne çıkacak. Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’dan oluşması beklenen seriyle ilgili haberler de uzun süredir etrafta dolaşıyor. Bu haberlerin en yenisi telefonların kamera sensörleriyle ilgili.

İddiaya göre, Pixel 6 ve Pixel 6 Pro 50 megapiksel Samsung GN1 kamera sensörüyle gelecek. Google’ın Android 12’nin dördüncü beta sürümünde yer alan Kamera uygulamasının kodu da bu iddiayı doğruluyor.

Kodda Pixel 6 serisine referans veren “p21” ifadesinin yanında “gn1_wide” şeklinde bir ibare de göze çarpıyor.

Samsung GN1 sensörünü geçtiğimiz mayıs ayında duyurmuştu. Söz konusu sensör, Vivo tarafından X60 Pro Plus’a da yerleştirilmişti. Bu sensörü Mi 11 Ultra’da kullanılan Samsung GN2 ile karıştırmamak gerekiyor.

Samsung’un Google Pixel 6 serisine katkısı sadece GN1 sensörle sınırlı kalmayacak gibi görünüyor. Seride kullanılacak özel Tensor yonganın üretimini Samsung’un yapacağı, buna ek olarak Güney Koreli şirketin Exynos 5123B modeminin telefonlara yerleştirileceği söyleniyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Arcade’e aralık ayında Dead Cells+ gibi yeni oyunlar geliyor

Apple Arcade, oyun oynamayı seven iPhone, iPad, Mac veya Apple TV kullanıcıları için gerçekten iyi bir arşiv sunuyor. Üstelik Apple, abonelik tabanlı oyun kütüphanesine...

Tesla yıllar süren gecikmenin ardından ilk Semi teslimatını Pepsi’ye yaptı

Elon Musk, perşembe günü, Twitter'ın başına geçmesinen bu yana ilk kez bir Tesla lansman etkinliğinde görüldü. Milyarder iş insanı, ABD'nin Nevada eyaletindeki bir Tesla...

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

ÖNE ÇIKANLAR