Yeni sızıntı Google Pixel 4a’nın Avrupa satış fiyatını gösteriyor

Google Pixel 4a uzun süredir konuşulsa da hâlâ resmiyet kazanmış değil. Akıllı telefonla ilgili sızıntılara sürekli olarak yenileri eklenirken, bunların her biri cihaza dair farklı bir detayı gözler önüne seriyor. Bu sızıntıların en yenisinde Pixel 4a’nın renk seçenekleri ve Avrupa satış fiyatını öğrenmek mümkün oluyor.

Fransızca yayın yapan Ordimedia isimli internet sitesinde Pixel 4a’ya ait envanter kaydını görmek mümkün oluyor. Bu kayıtta akıllı telefon için “Sadece Siyah” ve “Mavi” olmak üzere iki renk seçeneğinin sunulacağı anlaşılıyor. Google’ın telefonun mavi rengini çıkarmaktan vazgeçtiği iddiası bir süre önce gündeme gelmiş olsa da, şu an için pek geçerliliği yok gibi görünüyor.

Söz konusu kayıt, Pixel 4a’nın fiyatını da gösteriyor. Telefonun Fransa’da KDV de dahil olmak üzere 509.56 avro karşılığında satılacağı görülüyor. Akıllı telefonun ABD satış fiyatının 399 dolar olacağına dair sızıntılar mart ayında ortaya çıkmıştı.

Arada çok fazla fiyat farkı var gibi görünse de, işin aslının başka olduğunu belirtmek gerekiyor. ABD için konuşulan fiyata katma değer vergisi dahil edilmiş değil. Fransa’da ise yüzde 20 oranında KDV uygulanıyor. Bu da Pixel 4a’nın vergisiz satış fiyatını 400 avro bandına getiriyor ve söz konusu fiyat kulağa çok daha mantıklı geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Huawei MatePad 2 serisinin tanıtım tarihi için yeni iddia

Google Pixel 4a için hâlâ bir tanıtım veya çıkış tarihi açıklanmış değil. Normal şartlar altında telefonun I/O 2020’de tanıtılması beklense de, bu etkinliğin iptaliyle birlikte Google bir boşluğa düşmüşe benziyor. Ordimedia çıkış tarihi olarak 7 Temmuz’u işaret etse de, başka kaynaklar 13 Temmuz’u ortaya atıyor. Bu konudaki kafa karışıklığının çözülmesi içinse Google’ın devreye girmesi gerekiyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...

Turkcell’in BiP ve diğer dijital servislerinde veri gizliliği ve güvenliğine bakışı

Turkcell, Türkiye'deki kullanıcılara ve onların internet üzerinde gerçekleştirdikleri aktivitelere ait olan verilerin ülke sınırları içinde muhafaza edilmesi konusuna büyük önem veriyor. Yöneticilerinin bu konuya...

Görüntülü konuşma için en iyi uygulamalar

Yeni koronavirüs salgını görüntülü konuşma uygulamalarını hayatımızın en önemli parçalarından biri hâline getirdi. Hem işte hem de özel hayatta, bilgisayardan veya mobil cihazlardan gerçekleştirdiğimiz...