Google Pixel 2 kulaklık jakına sahip olmayabilir

google pixel 2Google, akıllı telefonları Pixel ve Pixel XL için hazırladığı reklamlarda Apple’ın iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ta kulaklık jakına yer vermesine gönderme yapmıştı. Ancak internet devi de Google Pixel 2 ile birlikte Apple’ın izinden gidip 3.5 mm. kulaklık jakına veda edebilir.

9to5Google sitesinde yer alan habere göre, şirket içindeki bir yazışmada kulaklık jakına yeni modelde yer verilmeyeceğini gösteren bazı işaretlere rastlandı. Ancak bunun henüz bir varsayımdan ibaret olduğunu unutmamak gerekiyor.

Bilginin ikinci el bir kaynaktan gelmesi ve sadece tek kaynaktan böyle bir iddianın ortaya atılması da olaya dikkatli yaklaşmayı gerektiren unsurlar arasında bulunuyor. Pixel 2 serisi telefonların büyük ihtimalle ekim ayında tanıtılması bekleniyor. Önümüzde 7 aylık bir bekleme süresinin olması nedeniyle Google’ın fikir değişikliğine gitme ihtimalini de akıldan çıkarmamakta fayda var.

Google’ın kararı konusunda şu an için iki ihtimal de açık görünüyor. Apple iPhone 7’den önce Lenovo Moto Z’de kulaklık jakından vazgeçmişti. Önümüzdeki dönemde bu kervana başka telefonların da eklenmesi muhtemel görünüyor. Dolayısıyla Pixel 2’nin kulaklık jakı barındırmaması şaşırtıcı olmayacaktır.

Google Pixel 2 suya dayanıklı bir kasayla gelebilir

Pixel 2’nin başka konularda önemli değişimleri beraberinde getirebileceği söyleniyor. Suya dayanıklı kasa söz konusu yenilikler arasında ön plana çıkıyor. Gelişmiş yonga seti ve kamera da Pixel 2 ile birlikte kullanıcıların karşısına çıkabilecek bileşenler arasında sayılıyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube Kids uygulaması artık Türkiye’de

YouTube yetişkinler kadar çocuklar için de epey popüler platformlardan bir tanesi. Çocuklar daha bebekliklerinden itibaren YouTube'dan oynatılan videolarla büyüyor desek yanlış olmaz. Bu durumu...

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...