Google Onaylanmış Çağrı özelliğiyle önemli çağrıları gösterecek

Google, Onaylanmış Çağrı olarak anılan yeni bir özellik üstünde çalışıyor. Söz konusu özellik, kullanıcıların önemli çağrılar ve istenmeyen aramalar arasındaki farkı anlamasını sağlayacak. Ticari aramalar için geliştirilen bu özellik sayesinde arayan şirketler aramanın konusunu karşı tarafa önden bildirebilecek. Söz konusu özellik, Android içindeki Telefon uygulamasının bir parçası olarak sunuluyor.

Bu sistemin temelinde aramayı yapan şirketin görüşme konusuna ilişkin bilgileri bir Google sunucusu üzerinden paylaşmasına dayanıyor. Bu bilgi, Android telefondaki Google uygulaması üzerinden kullanıcıya aktarılacak. Böylelikle kullanıcılar kendilerini kimin, ne için aradığını öğrenebilecek.

Arayan şirketin Google tarafından onaylanacak olması, istenmeyen çağrıları engellemeye yönelik bir yöntem olarak da değerlendirilebilir. Bu teknoloji sayesinde kullanıcıların bankalardan veya başka şirketlerden gelen önemli çağrıları göz ardı etmesinin de önüne geçilebilir.

Google bu noktada onaylanmayan tüm çağrıların “istenmeyen çağrı” olarak değerlendirilemeyeceğinin altını çiziyor. İnternet devi, şirketlerin bu sisteme dahil olmamayı seçebileceğini de belirtiyor.

Google’ın destek sayfalarında yer alan bilgilere göre, Onaylanmış Çağrı özelliği varsayılan olarak açık biçimde sunulacak. Ancak bunun için kullanıcıların telefon numaralarını Google hesaplarına eklemeleri gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple AirTag Türkiye'de satışa sunuldu

Google Onaylanmış Çağrı özelliğini ilk etapta sadece ABD’de kullanıma sunacak gibi görünüyor. Şirket, benzeri çağrı özelliklerinin kapsama alanını genelde ABD ile sınırlı tutmayı tercih ediyor. Bu tercihin Onaylanmış Çağrı’da değişip değişmeyeceğini görmek içinse beklemek gerekiyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine amiral gemisi telefonları kadar önem...

Discovery Plus içerikleri BluTV uygulamasında yer bulmaya başladı

Discovery, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru orijinal içeriklerini barındıran bir isteğe göre video izleme servisi olan Discovery Plus'ı faaliyete geçirmişti. Başta ABD olmak üzere çeşitli...