Google ofise dönüş tarihini bir kez daha erteledi

Google ofise dönüş tarihini bir kez daha ertelemek zorunda kaldı. Şirketin CEO’su Sundar Pichai, ofise zorunlu dönüşün 2022’nin ocak ayına ertelendiğini çalışanlara duyurdu. Mevcut gönüllü program ise 10 Ocak tarihine kadar devam edecek. Google, ofise dönüş konusundaki kararları en az 30 gün önce çalışanlara bildirecek.

İnternet devi daha önce 18 Ekim itibarıyla hibrit bir modeli hayata geçirmeyi planlamıştı. Bu programda çalışanların üç gün ofise gelmesi öngörülmüştü. Şirket daha önce ise eylülde ofise dönmeyi hedef olarak koymuştu.

Google’ın kararının altında yatan neden ise sürpriz değil. Sundar Pichai, pandeminin toparlanma ve ofislere dönüş sürecinin bekleneden daha uzun ve zorlu olduğunu dile getirdi. Delta varyantı, aşılama oranları ve sürekli değişen vaka sayıları Google’ın kararını etkilemişe benziyor. Şirket çalışanlarına aşı zorunluluğu da getirmişti.

Google ofise dönüş kararını erteleyen tek şirket değil. Daha önce Apple da ofise dönüşü 2022’ye bırakmıştı.

Eğitim için tablet önerileri – Video

MediaMarkt için hazırladığımız tablet önerileri videosunda, farklı ekran büyüklüklerine ve teknik özelliklere sahip olan, fiyatları da modelden modele değişiklik gösteren çeşitli tablet önerileri sıralıyoruz.

iOS 15 ve iPadOS 15’in çıkış tarihi belli oldu

Apple, iOS 15 ve iPadOS 15'in kullanıcılarla buluşacağı tarihi açıkladı. Şirketin WWDC 2021'de duyurusunu yaptığı yeni yazılım sistemi güncellemeleri 20 Eylül itibarıyla dağıtıma çıkacak. Hem...