Google fotoğrafları özel olarak paylaşmayı sağlayan Odysee’yi satın aldı

odysee-090215

Google’ın fotoğraf servisini sosyal ağı Google+’tan ayıracağına dair dedikodular bir süre önce gündeme gelmişti. Şirketin gerçekleştirdiği son satın alma, bu ayrılığın gerçeğe dönüşebileceğine dair bir gösterge olarak niteleniyor.

Fotoğrafları otomatik olarak gizli biçimde paylaşabilen ve akıllı telefonla çekilen fotoğrafları evdeki bilgisayara gönderebilen Odysee’yi satın alan Google, uygulamanın arkasındaki ekibi de bünyesine kattı. Nimbuz adını taşıyan geliştirici ekibi bundan sonra faaliyetlerine Google+ çatısı altında devam edecek.

Gelecek planları konusunda ketum davranmayı tercih eden ekip, sadece gelecekte daha muhteşem ürünler hazırlayacağının sözünü vermekle yetindi. Fotoğrafları gözlerden uzak tutma konusunda uzmanlaşan Odysee’nin Google bünyesine dahil olması kulağa garip gelse de, fotoğraf platformunun kendi ayakları üstünde durmasını isteyen Google için bu alışveriş oldukça mantıklı gözüküyor.

Arama devinin Odysee konusundaki planları bilinmese de, bu planları hayata geçirme konusunda vakit kaybetmeyeceği rahatlıkla anlaşılıyor. Uygulama mağazalarından hemen kaldırılan Odysee, 23 Şubat itibarıyla faaliyetlerine tamamen son verecek.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İspanya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP ağustos ayında...

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Samsung Galaxy A72 GittiGidiyor'dan satın alın SATIN AL Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine...