Teknoloji

Google Mesajlar emojiyle reaksiyon özelliğini geliştiriyor

google mesajlar
Teknoblog içeriklerine Google Haberler’de abone olun:

Google Mesajlar, Android’in varsayılan mesajlar uygulaması olma özelliğini taşıyor. Google bu uygulamanın sunduğu deneyimi geliştirmek için çalışmaya devam ediyor. İnternet devinin bu hedef doğrultusunda sunmaya hazırladığı en yeni özellik ise mesajlara emojiyle reaksiyon gösterirken her emojinin kullanılabilmesi.

Artık kullanıcılar kendilerine gelen bir mesaja dokunup parmaklarını mesajın üstüne basılı tuttuklarında diledikleri emojiyi reaksiyon olarak seçebilecek. Emoji seçim aracındaki yeni bir ikon, kullanıcıların ilk bakışta göremedikleri emojileri de görmesini mümkün hâle getiriyor.

Emojili reaksiyonlar mesajın köşesinde gösteriliyor. Grup mesajlarında bu emojinin üzerine dokunarak kimin tarafından gönderildiğini görmek mümkün oluyor. Emojiyle reaksiyon özelliğinin WhatsApp’takine benzer hâle geldiği söylenebilir. WhatsApp’ta da kullanıcılar gelen mesajlara herhangi bir sınırlama olmadan diledikleri emojiyle yanıt verebiliyor.

Yenilenen emojiyle reaksiyon özelliği şimdilik Google Mesajlar’ın beta sürümünde

Emojiyle reaksiyon özelliği şu an için sadece Google Mesajlar uygulamasının beta sürümünde mevcut. Google’ın Pixel telefonlarında bu özelliğin kullanıcılarla buluşmaya başladığı belirtiliyor. Dolayısıyla diğer Android telefonlarda da bu destekten yararlanmak fazla zaman almayacaktır.

İLGİLİ HABERLER