Google Meet yankıya neden olan kullanıcıları uyaracak

Google Meet yakında görüntülü görüşmelerde sesi yankı yapan kullanıcılarını uyaracak. Hâlihazırda katılımcılar birbirlerini uyarmadığı sürece yankının engellenmesi zor olabiliyor. Google’ın yeni proaktif önlemi, tüm kullanıcıların kulaklarını korumayı amaçlıyor.

Google’dan yapılan açıklamada, Meet’in ses yönetimi özellikleri arasında yankı engellemenin bir süredir mevcut olduğu hatırlatıldı. Ancak bu özellikler her zaman yankı oluşmasını önlemek için yeterli olmuyordu.

Meet’in yeni yankı uyarısı kullanıcı arayüzünde bir kırmızı nokta ve yazılı bir metinle gösteriliyor. Bildirime tıklatıldığında yankıyı engellemek için yapılabilecekler konusunda kullanıcılara bilgi veriliyor. Bunlar arasında mikrofonu sessize almak, hoparlör sesini kısmak veya kulaklık takmak gibi öneriler bulunuyor.

İlk olarak Google Workspace, G Suite Basic ve Business kullanıcıları Meet üzerinde yankı uyarısını görecek. Dağıtım sürecinin 15 gün içinde tamamlanması bekleniyor.

Eğitim için tablet önerileri – Video

MediaMarkt için hazırladığımız tablet önerileri videosunda, farklı ekran büyüklüklerine ve teknik özelliklere sahip olan, fiyatları da modelden modele değişiklik gösteren çeşitli tablet önerileri sıralıyoruz.

iOS 15 ve iPadOS 15’in çıkış tarihi belli oldu

Apple, iOS 15 ve iPadOS 15'in kullanıcılarla buluşacağı tarihi açıkladı. Şirketin WWDC 2021'de duyurusunu yaptığı yeni yazılım sistemi güncellemeleri 20 Eylül itibarıyla dağıtıma çıkacak. Hem...