Google Meet için hızlı telekonferans başlatmayı sağlayan yeni kısa adres

Google, .new tarayıcı kestirmelerini Google Meet ile genişletiyor. Kovid-19 pandemisi nedeniyle evden çalışan veya uzaktan eğitim gören kullanıcıların bağlantıda kalması amacıyla Google, video konferans sisteminin özelliklerini büyük oranda geliştirmişti.

Şirketin docs.new, sheets.new veya slide.new kestirmeleri gibi, internet tarayıcısında “meet.new” yazdığınızda otomatik olarak yeni bir Google Meet oturumu başlatılıyor. Küçük bir yenilik olsa da, bu aracı sıklıkla kullananlar için bu kestirme kullanışlı olacaktır.

Buna ek olarak, Google Docs kestirmeleri gibi, kullanıcılar birden fazla hesap kullandıkları takdirde, bunları ayırt etmek için sayılar atayabiliyor. Böylelikle menü çubuğuna kişisel hesabınız için “meet.new/1” ve iş hesabınız için “meet.new/2” adreslerini yer imleri olarak atayabilirsiniz.

Google ilk .new kestirmelerini 2018 yılında G Suite araçları için çıkarmıştı. Geçen yıl da bu sistemi üçüncü taraf şirketlere de açmıştıüçüncü taraf şirketlere de açmıştı. Örneğin Spotify, playlist.new adresini kullanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Görüntülü konuşma için en iyi uygulamalar

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...