Google’ın koyu modu artık daha koyu

google news abone ol

Google koyu renk modu deneyimi eskisine kıyasla daha karanlık hâle getiriyor. 9to5Google sitesinin haberine göre, internet devi bu yeni tonun dağıtımına başladı. Google’ın eski koyu modu, griye yaklaşan bir tona sahipti. Yeni koyu mod ise OLED ve AMOLED panellere daha uygun gerçek siyah bir tonla geliyor.

Google yenilenen modun duyurusunu daha önce yapmıştı. Ancak bu modun dağıtımı konusunda şirket yavaş kalmış gibi görünüyor. Bazı kullanıcılar bu yeni koyu modu kısa süreliğine gördükten sonra kaybetti. Google yeni bir koyu mod test ettiğini geçtiğimiz yılın şubat ayında açıklamış, yeni modun dağıtıma çıktığını ise geçtiğimiz günlerde duyurmuştu.

Koyu moda geçiş yapmak isteyenlerin atması gereken adımlar ise oldukça basit. Öncelikle arama sonuç sayfasında sağ üst köşesindeki dişli ikonuna tıklatmak ve hızlı ayarlara gitmek, bu menüden de koyu modu seçmek gerekiyor.

Google daha karanlık hâle gelen yeni koyu renk modu ile OLED ekrana sahip cihazlarda pil ömrünü artırmaya da destek vermiş oluyor. Bunun ne kadar büyük bir etki yaratacağını görmek içinse beklemek gerekiyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

ÖNE ÇIKANLAR