Google Kişiler Android uygulaması artık doğum günlerini hatırlatacak

Google Kişiler Android uygulamasının kullanıcılara rehberlerindeki kişilerin doğum günlerini hatırlatacağının işaretleri mart ayında görülmüştü. Söz konusu özelliğin tüm kullanıcılara dağıtımı nihayet başladı.

Kullanıcılar uygulamanın “Öne Çıkanlar” sekmesine girdiklerinde “Sizin İçin” bölümü altında “Doğum günleri ekle” yazılı bir kart görecek. Bu kartta şu açıklama yer alıyor: “Kişilerinizi doğum günü takviminizde görmek ve burada ve Google hizmetlerinde faydalı ipuçları almak için doğum günlerini kaydedin.”

“Doğum günleri ekle” yazısına dokunulduğunda kullanıcılar hızlı, toplu tarih girişi için optimize edilmiş bir liste kullanıcı arayüzüne yönlendiriliyor. Doğum günü olmayan kişilerin yanında bir pasta simgesi görünüyor ve bu bilgiler ay, gün ve yıl arasında kaydırarak eklenebiliyor. Kartı kaldırdıktan sonra bu arayüze nasıl dönüş yapılacağı şimdilik bilinmiyor.

google kişiler

Google Kişiler Android uygulamasının yeni özelliği kademeli şekilde dağıtılacak

Bu arada, bu özellik kullanıma sunulduğunda, tek bir kişiyi açmak ve yeni bir “Doğum günü bildirimi ekle” seçeneğinin yer aldığı menüye gitmek mümkün olacak.

Google Kişiler Android uygulamasının yeni özelliğinin dağıtımının kademeli şekilde gerçekleştirileceğini belirtmekte fayda var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple ve Microsoft, Bing'in satışını tartıştı, ancak bir anlaşma çıkmadı