Teknoloji

Google Keep Android uygulamasına interaktif widget ekleniyor

google keep

Google Keep Android uygulaması için hazırlanan yeni widget, Android telefon ve tabletlerin ana ekranına interaktif bir not yerleştirmeyi mümkün kılıyor. Kullanıcılar bu widget üzerinden listelerindeki maddelere tik atabilecek veya üstlerini çizebilecek. Bunun alışveriş listesini telefonda tutanlar için kullanışlı bir özellik olacağı söylenebilr.

Keep’in mevcut widget’ları ile etiket sistemini kullanarak tek bir notu ekranda tutmak yine mümkün olacak. Ancak eski widget’lar Google’ın yeni widget’ıyla vadettiği türden bir interaktiflik sunmuyor. Eski widget’ta notun üstüne dokunulduğunda not Google Kepp uygulamasında açılıyor.

Çok sayıda görev listesi uygulamasında görevleri widget üzerinden yönetmek mümkün. Yine de, Google’ın Keep’i unutmadığını ve küçük de olsa önemli bir özelliği uygulamaya eklediğini görmenin güzel olduğu söylenebilir.

google keep android

Google Keep Android uygulamasının yanı sıra Wear OS uygulaması da yenileniyor

Google Wear OS 3 ve üstü sürümlerin yüklü olduğu akıllı saatler için de yeni Keep komplikasyonları sunuyor. Bunlar uygulama içinde not ve liste oluşturmak için kısa yol işlevi görecek.

Google Keep Android uygulaması için hazırlanan yeni özelliklerin “yakında” dağıtıma çıkacağı belirtilse de, kesin bir tarih verilmedi.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER