Teknoloji

Google iOS 16 kilitli ekran araç takımlarının dağıtımını tamamladı

google kilitli ekran araç takımları google ios 16

Google iOS 16 için hazırladığı kilitli ekran araç takımlarının dağıtımını tamamladı. Şirket son olarak Haritalar ve Arama uygulamalarının araç takımlarını kullanıcılarına sunarak altı uygulamanın güncellemesini hazırlamış oldu.

Google Haritalar uygulamasının 6.40 sürümü iki adet iOS 16 kilitli ekran araç takımını beraberinde getiriyor. Bunlardan biri kullanıcıları doğrudan Haritalar uygulamasının arama arayüzüne yönlendiriyor. Diğer araç takımı ise sıklıkla gidilen yerler için tahmini varış süresi gibi bilgileri gösteriyor.

Google uygulaması içinse kullanıcılara dört farklı araç takımı sunuluyor. Bunlardan biri arama, diğeri de sesli arama imkanı sağlıyor. Lens ve Lens Kısayolları için de araç takımları Google’ın katalogunda mevcut.

google haritalar kilitli ekran araç takımlarıGoogle iOS 16 kilitli ekranı için hazırladığı araç takımlarını ilk olarak Gmail, Haberler, Drive ve Chrome uygulamalarında kullanıcılarla buluşturmuştu. iOS 16 yüklü bir cihaz sahibi olanlar, kilitli ekranlarını özelleştirirken ekrandaki araç takımlarından birinin üzerine dokunup karşılarına çıkan listeden diledikleri Google uygulamasını seçebiliyor ve onun araç takımını kilitli ekranlarına sabitleyebiliyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER