Google Inbox entegrasyonlarla daha güçlü hâle geliyor

google inboxGoogle Inbox e-posta uygulaması, yeni üçüncü taraf entegrasyonlarıyla yeteneklerini biraz daha geliştiriyor. Proje yönetim servisi Trello ve kod havuzu GitHub, Inbox’ın yeni çözüm ortakları arasına katıldı. Bundan böyle Inbox kullanıcıları, söz konusu servislerle ilgili projelerden veya söz konusu servislerden e-posta aldıklarında mesajlar Inbox tarafından formatlanacak. Inbox hali hazırda seyahat, etkinlik ve bülten temalı e-postalar için yeniden formatlama işlemi yapıyor.

Trello için proje kartındaki son aktivitelerin maddeler halinde özeti çıkarılacak. GitHub e-postalarında ise kod değişiklikleri ve dosyalanmış konular gösterilecek. Her iki servisten gelen mesajlarda da mobil cihazlardan açılmaları durumunda ilgili uygulamaya yönlendirme seçeneği bulunacak.

google inboxGoogle Inbox için bu tarz entegrasyonlar yeni ufuklar açabilir

Bu tarz uygulama entegrasyonları Inbox için “yeni adımlar” olarak nitelenebilir. Platfotm, Google’ın Gmail ekibi için e-postanın işleyişini yeniden tasarlama adına oldukça verimli bir test alanı gibi gözüküyor. Derli toplu ve düzgün tasarımının yanı sıra, Inbox e-posta konseptini kullanıcıların takip etmesi gereken şeylerin ekseninde yeniden organize ediyor. E-postalardaki bilgilerin çekilip düzenlenmesi de bu organizasyonu daha düzenli kılıyor.

Google’ın Inbox için sunduğu yenilikler GitHub ve Trello entegrasyonlarıyla sınırlı kalmıyor. Kullanıcıların bir süredir talep ettiği bazı özellikler de güncellemeyle Inbox’a eklendi. E-postaları silmenin de arşivlemek kadar kolay bir işleme dönüştürülmesi, söz konusu yenilikler arasında yer alıyor. Kullanıcılar artık tik işaretinin yanında bulunan çöp kutusu ikonuna dokunarak e-postaları hızlıca silebilecek. Google Drive entegrasyonu ise Inbox içinden Drive bağlantıları yerleştirmeyi, dosya izinlerini düzenlemeyi ve e-posta eklerini kaydetmeyi sağlıyor.

İLGİLİ HABERLER