Google I/O öncesinde en son Android 12 sızıntıları

google news abone ol

Salı günü başlayacak Google I/O etkinliğinin hemen öncesinde, yeni bir sızıntı yıllık geliştiriciler konferansında daha ayrıntılı bilgiler elde etmeyi beklediğimiz Android 12’nin neye benzeyeceği konusunda fikir veriyor. Jon Prosser tarafından paylaşılan video Android 12’nin sunumundan alınmışa benziyor.

Sunumdan paylaşılan ilk sayfa, “Yeni ve güzel bir deneyim”, “Daha güçlü gizlilik ve güvenlik korumaları” ve “Tüm cihazlarınız birlikte daha iyi çalışır” başlıklarını taşıyor.

Elbette sızdırılan materyallerle ilgili olağan uyarılar geçerlidir. Bu sızıntı en son durumdaki arayüzün nasıl görüneceğine veya I/O sırasında ne kadarının duyurulacağına dair hiçbir garanti vermez. Ancak Prosser’ın videosundaki en ilginç sunum sayfası, yeni bir ortam kontrolü widget’ını, bir ekran parlaklık ayarını, bir hava durumu widget’ını, bir analog saat widget’ını, bir erteleme/kapatma düğmesini ve (sayfanın sağ alt köşesinde görülen) gruplandırılmış bildirimleri gösteriyor.

android 12

Android 12 ile ilgili olarak daha önce gördüğümüz sızıntılar

Android 12’nin önceki sızıntıları, iOS 14’te sunulan Akıllı Yığınlara benzeyen yığılmış widget’ları göstermişti. XDA Developers aracılığıyla da Android 12 için yeni temaları ve bir konuşma widget’ını görmüştük. Android 12, yığınlanmış widget’lar ve daha büyük saat metnine sahip yeni bir kilit ekranı da dahil olmak üzere, söylentilere göre bazı önemli UI değişikliklerini işaret ederken, birçok küçük ayar ve geliştirici odaklı özellik içeriyor.

Prosser, I/O videosu olduğunu iddia ettiği bir videoda gösteriyor. Bu videoda güncellenmiş bildirimleri, yeni bir klavye tasarımını ve daha önce sızan bilgileri doğruluyor gibi görünen daha büyük bir saate sahip yeni bir kilit ekranını görüyoruz.

En son sızıntı özetindeki ayrıntılar doğruysa; Android 12, son birkaç yıl içinde işletim sisteminde gördüğümüz en büyük görsel yenileme çalışmalarını barındırabilir. Yarın akşam saatlerinde Android 12’nin neye benzeyeceğine dair çok daha ayrıntılı bir tablo elde edeceğiz. Detaylar da her zaman olduğu gibi Teknoblog’da yer alacak.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google “konular” ile arama terimlerinize yeni kelimeler öneriyor

Google, arama sonuçlarınızı filtrelemenize yardımcı olmak amacıyla arama çubuğunun altına önerilen anahtar kelimeleri eklemeye başlayacak. Şirketin salı günü yayınladığı blog yazısına göre, bu özelliği...

Apple App Store politikalarını güncelleyerek yeni fiyat noktaları belirledi

Sadece birkaç gün önce Elon Musk, Apple'ın App Store politikalarını hedef alırken onu siyasi ve kültürel savaşın hedefine sürüklemiş ve mağazanın bu kadar çok...

Chrome @ işaretiyle adres çubuğunda kapsamlı aramaya izin veriyor

Chrome bundan böyle adres çubuğuna eklenecek basit bir "@" işaretiyle tüm tarayıcı sekmesi karmaşasında hızlıca gezinmeye imkan sağlıyor. Masaüstü bilgisayarlar için çıkan en yeni...

Microsoft’tan Nintendo’ya 10 yıllık Call of Duty sözü

Microsoft Call of Duty oyunlarını Nintendo konsollarına getirme ve daha sonra da 10 yıl boyunca destekleme sözü verdi. Bu söz, yazılım devinin Activision Blizzard'ı...

ÖNE ÇIKANLAR