Google Home uygulamasının yeni tasarımı yakında kullanıcılarla buluşacak

google news abone ol

Google Home uygulamasının tasarımını yeniliyor. Yapılan değişiklikleri özetleyen şirket, yeni tasarımın önümüzdeki haftalarda tüm kullanıcılara ulaştırılacağını belirtti.

Yenilenen Home uygulamasında kullanıcıları beş sekmeli bir tasarım bekliyor. Bu sekmeler Favoriler, Cihazlar, Otomasyonlar, Aktivite ve Ayarlar adını taşıyor. Sekmelerin isimleri fonksiyonları konusunda fikir veriyor.

Favoriler sekmesine kullanıcılar en çok kullandıkları akıllı ev cihazlarını sabitleyebilecek. Cihazlar sekmesinde ise tüm akıllı ev cihazlarını görmek mümkün olacak. Otomasyonlar sekmesi, bu cihazlara tanımlanan otomatik görevleri yönetmeyi ve daha kapsamlı bir bakış atmayı sağlayacak. Aktivite sekmesinde akıllı kameraların ve kapı zillerinin en güncel aktiviteleri kontrol edilebilecek. Ayarlar sekmesi ise adından da anlaşılabileceği üzere uygulama ayarlarını yönetmeyi sağlıyor.

Google Home uygulaması şimdiye kadar akıllı cihazları hep oda oda organize ediyordu. Ancak “Spaces” (Alanlar) adını taşıyan yeni özellik ise farklı odalarda yer alan cihazları aynı grupta toplamayı mümkün hâle getiriyor.

Home’un Wear OS ve Web versiyonları da yakında hazır olacak. Böylelikle kameralar web üzerinden de kontrol edilebilecek. Google herkesin Otomasyonları kodlamasını mümkün hâle getirecek komut editörünü de 2023’te kullanıma sunacağının sözünü verdi.

Yenilenen Google Home uygulamasını denemek isteyenler, herkese açık ön izleme sürümüne kayıt olup herkesten önce bu yenilikleri yakından tanıyabilecek.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elon Musk ve Apple arasındaki gerilim bir tweet ile açığa çıktı

Elon Musk, Apple'ın bilinmeyen nedenlerle Twitter'ı iOS App Store'da "kısıtlamakla" tehdit ettiğini iddia ediyor. Bu, Musk'ın Apple'ın platformda "reklamları büyük ölçüde durdurduğunu" söylediği bir...

Galaxy S22 ve Z Fold 4’te fiyat fırsatı N11’de (Günün Fırsatları)

Yeni bir akıllı telefon satın almayı düşünüyorsanız ve bütçe konusunda herhangi bir limitiniz yoksa, Samsung'un 2022 model iki amiral gemisi telefonu N11'de indirimli olarak...

Xiaomi 13 serisinin resmi tanıtım tarihi belli oldu

Xiaomi bu yıl, amiral gemisi akıllı telefonlarını geçen yıla göre biraz daha erken tanıtmaya karar verdi. Hatırlayacak olursanız, Xiaomi 12 serisinin Çin lansmanı Aralık...

Elon Musk: Twitter’a yeni kullanıcı kaydı tüm zamanların en yüksek seviyesinde

Bundan bir ay önce Twitter'ı devralan Elon Musk, mikro blog servisinin yeni kullanıcı kaydında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını belirtti. Kişisel hesabından platformun...

ÖNE ÇIKANLAR