Teknoloji

Google Home uygulamasının yeni tasarımı yakında kullanıcılarla buluşacak

google home

Google Home uygulamasının tasarımını yeniliyor. Yapılan değişiklikleri özetleyen şirket, yeni tasarımın önümüzdeki haftalarda tüm kullanıcılara ulaştırılacağını belirtti.

Yenilenen Home uygulamasında kullanıcıları beş sekmeli bir tasarım bekliyor. Bu sekmeler Favoriler, Cihazlar, Otomasyonlar, Aktivite ve Ayarlar adını taşıyor. Sekmelerin isimleri fonksiyonları konusunda fikir veriyor.

Favoriler sekmesine kullanıcılar en çok kullandıkları akıllı ev cihazlarını sabitleyebilecek. Cihazlar sekmesinde ise tüm akıllı ev cihazlarını görmek mümkün olacak. Otomasyonlar sekmesi, bu cihazlara tanımlanan otomatik görevleri yönetmeyi ve daha kapsamlı bir bakış atmayı sağlayacak. Aktivite sekmesinde akıllı kameraların ve kapı zillerinin en güncel aktiviteleri kontrol edilebilecek. Ayarlar sekmesi ise adından da anlaşılabileceği üzere uygulama ayarlarını yönetmeyi sağlıyor.

Google Home uygulaması şimdiye kadar akıllı cihazları hep oda oda organize ediyordu. Ancak “Spaces” (Alanlar) adını taşıyan yeni özellik ise farklı odalarda yer alan cihazları aynı grupta toplamayı mümkün hâle getiriyor.

Home’un Wear OS ve Web versiyonları da yakında hazır olacak. Böylelikle kameralar web üzerinden de kontrol edilebilecek. Google herkesin Otomasyonları kodlamasını mümkün hâle getirecek komut editörünü de 2023’te kullanıma sunacağının sözünü verdi.

Yenilenen Google Home uygulamasını denemek isteyenler, herkese açık ön izleme sürümüne kayıt olup herkesten önce bu yenilikleri yakından tanıyabilecek.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER