Google web hikayelerini mobil uygulamasına taşıyor

Google daha önce AMP Hikayeleri olarak bilinen hikaye formatını iOS ve Android uygulamalarına getiriyor. Hikayeler uygulamanın Keşfet bölümünde gösterilecek. Bu formatta içerikler Snapchat ve Instagram’daki hikayelere benzer biçimde kullanıcıların karşısına çıkacak.

Bu hikayeler şimdiye kadar büyük ölçüde mobil web üzerinde yapılan aramalar sonucunda gösteriliyordu. ABD, Brezilya, Hindistan’da yaşayan kullanıcılar, artık Google’ın mobil uygulamalarının Keşfet bölümünde görebilecek. Google gelecekte web hikayelerini daha fazla ülkede ve platformda kullanıcılarının karşısına çıkarmayı planlıyor.

Instagram, Snapchat ve YouTube’da hikayeleri kullananları, Google’da da tanıdık bir deneyimin beklediği söylenebilir. Google’dan verilen bilgiye göre, bir hikayeye dokunmak “tam ekran ve kapsayıcı” bir deneyim başlatacak. Başka bir hikayeye geçmek için ekrana dokunmak veya yana doğru kaydırma yapmak yeterli olacak.

Google hikaye formatını ilk olarak sınırlı sayıda yayıncının kullanımına sunmuştu. Ancak artık dileyen herkes hikaye oluşturabilecek. Şirket, yayıncıların hikaye oluşturmasını kolaylaştırmak adına bir WordPress eklentisi de hazırladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
2022 model iPhone'lar için 48 megapiksel kamera işareti, mini modeli yok

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

NASA’nın Mars helikopteri ilk test uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi

NASA, Ingenuity adını taşıyan helikopteriyle Mars üzerinde ilk test uçuşunu gerçekleştirdi. Yerden 3 metre yükselen küçük hava aracı, 40 saniye boyunca havada kaldı. Böylelikle...

Tesla Autopilot kontrolünde kaza yaptı, iki kişi hayatını kaybetti

Tesla Autopilot teknolojisinin güvenilirliğiyle ilgili sorular yaşanan son kazanın ardından yine arttı. 2019 çıkışlı bir Model S, ABD'nin Houston şehrinin kuzeyinde ağaca çarptı. Kaza...