Teknoloji

Google Haritalar’ın yeni versiyonu masaüstü kullanıcılarına sunulmaya başlandı

Google, Haritalar’ın yeni versiyonunu bütün masaüstü kullanıcılarına sunmaya başladı.

google-haritalar-yeni-masaustu-200214 (650 x 386)

Geçen yıl Google I/O 2013 etkinliğinde duyurusu gerçekleştirilen yeni harita servisi sadece yeni bir kullanıcı arayüzü değil, aynı zamanda akıllı işlevler de getiriyor. Örneğin sadece “kahve” gibi basit bir anahtar kelimeyle arama yaptığınızda etrafınızdaki tüm kahve dükkanlarını ve kafeleri görebilirsiniz.

Mobil uygulamalar gibi masaüstü versiyon da otomobil, bisiklet, toplu ulaşım için en iyi rota seçeneklerini gösteriyor. Henüz Türkiye’de aktif olmasa da, trafik yoğunluk verileri de masaüstü site üzerinden görüntülenebiliyor.

Yeniden tasarımı destekleyecek şekilde, Google Haritalar önemli yerleri, dağları, işletmeleri ve diğer mekanları göstermek için zengin bir görsel kütüphaneden faydalanıyor.

Gerçek zamanlılık işlevi de yeni Google Haritalar’ın önemli özelliklerinden biri olarak dikkat çekiyor. Uzaklaştırma yaparak dünya haritasının genel görünümünü elde edebilir, buradan gerçek zamanlı bulut konumlarına, güneşin pozisyonuna, dünyanın hangi noktalarının karanlıkta olduğuna bakabilirsiniz.

Google, söz konusu güncellemenin önümüzdeki haftalar içinde bütün masaüstü kullanıcıları için sunulmuş olacağını dile getirdi.

İlgili >> Google Haritalar

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER