Google Haritalar iOS ve Android sürümleri güncellendi

google-haritalar-android-guncelleme

Google Haritalar uygulamasının iOS ve Android sürümleri için yeni güncellemeler yayınlandı. Söz konusu güncellemelerin iOS ve Android sürümlerine getirdiği yenilikler arasında bazı benzerlikler bulunsa da, temelde her iki sürümün de kendilerine özgü yeniliklere kavuştuğunu belirtmek gerekiyor. Güncellemeyle iOS uygulamasına dünyanın dört bir yanındaki şehirler için hava durumu bilgisi desteği eklenirken, Android kullanıcılarına Haritalar uygulaması içinde adres ararken kişilerini görme imkanı sunuluyor.

iOS kullanıcılarına Google Haritalar uygulamasında hava durumu bilgisine ek olarak, restoran aramalarını belli bir mutfağı seçerek yapma fırsatı veriliyor. Güncellemeyle birlikte Google Haritalar iOS uygulamasına navigasyonun başlangıç ve bitiş noktalarını işaretleme ve yön bilgilerini bir kişinin takvimine yerleştirme özellikleri eklendi.

Restoran aramasında filtreleme yapma özelliğinden Google Haritalar’ı Android üstünde kullananlar da faydalanabilecek. Kurum sahipleri de harita yönetimi için kendilerine ait kayıt sayfalarını talep edebilecek. Google Haritalar’ın iOS ve Android güncellemeleri çeşitli hata düzeltmelerini de barındırıyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix Mayıs 2021 takvimi: İlkbahar film ve dizi şöleniyle kapanıyor

Netflix ilkbaharı dizi ve film şöleniyle kapatıyor. Netflix Mayıs 2021 takvimi içinde birbirinden dikkat çekici orijinal diziler, filmler ve lisanslı içerikler bulunuyor. İzleyicileri süper kahramanların...