Google Haritalar iOS uygulaması iPhone X ile uyumlu hâle geldi

google haritalar iosiPhone X’un yurt dışında piyasaya sürülmesinin üzerinden dört hafta geçti. Akıllı telefon Türkiye’de de geçtiğimiz hafta itibarıyla raflardaki yerini almıştı. iPhone X ile uyumlu iOS uygulamalarının sayısı da bu süreçte yavaş yavaş artıyor. Bu gruba son olarak Google Haritalar iOS uygulaması eklendi.

Google Haritalar’ın iPhone X ile uyumlu hâle gelmesi pek çok kişi tarafından merakla bekleniyordu. Google Haritalar yeni iPhone üzerinde şık görünüyor. Yine de, Google’ın arayüzü uzun ekrana uyumlu hâle getirme konusunda biraz daha çaba sarfetmesi gerektiğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Google gerekli güncellemeyi yapmak için aceleci davranmasa da, şirketin temel arayüz unsurlarını yeni telefon için uyarlamaması gözden kaçmıyor. Bu da arama çubuğunun uygulamanın eski versiyonundakine kıyasla daha yukarıda kalmasına ve sol tarafta açılan hamburger menüye telefonu tek elle tutarken zor ulaşılmasına neden oluyor.

iPhone X ile uyumlu hâle gelen Google Haritalar iOS uygulaması App Store’da yerini aldı

iPhone X ile uyumlu hâle gelen Google Haritalar iOS uygulaması, iTunes App Store üzerinden indirilebiliyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rekabet Kurumu’ndan Google’a 296 milyon TL’lik para cezası

Google hakkında geçtiğimiz yıl başlatılan, arama ve turizm sorgularında kendini öne çıkarmakla suçlandığı soruşturmanın sonunda karar açıklandı. Rekabet Kurumu'nun açıkladığı karar doğrultusunda Google Reklamcılık...

Sony Xperia 1 III ve Xperia 5 III tanıtıldı; işte özellikleri

Sony 2021 model Android telefonları; Xperia 1 III ve Xperia 5 III'ün duyurusunu gerçekleştirdi. Şirket, bu iki telefonu yazın başlarında yurt dışında çıkarmayı planlıyor....