Google Haritalar iOS uygulamasına karanlık mod ve yeni araç takımı

Apple’ın iOS 13’ün bir parçası olarak karanlık modu kullanıma sunmasından yaklaşık iki yıl sonra, Google Haritalar nihayet iOS’ta karanlık bir moda geçecek. Önümüzdeki haftalarda gelmesi beklenen bu özellik gece veya karanlık ortamlarda haritaları kullananları memnun edecektir. Yukarıdaki resimde koyu modun nasıl görüneceğine dair bir fikir edinebilirsiniz.

Koyu modu açmak için Ayarlar menüsüne gidin, koyu moda dokunun ve ardından “açık”a dokunun. Google Haritalar’ın sistem ayarlarınıza uyacak şekilde aydınlık ve karanlık mod arasında geçiş yapmasını istiyorsanız, bunu da yapabilirsiniz.

iOS için Google Haritalar, ağustos ayında da birkaç özellik daha alıyor. Uygulama, widget’ları destekleyecek ve iki farklı seçenek sunacak. Bunlardan biri yakınınızdaki trafik koşullarını gösterirken ve diğeri de Google Haritalar’ın arama çubuğu ve eviniz veya yakınınızdaki restoranlar gibi yerler için kısayolları içerecek.

Araç takımında göreceğiniz kestirmeler ve kontroller farklı olabilir. The Verge sitesinin belirttiğine göre, bunun nedeni olarak kısayolların konumunuz, kayıtlı yerler, ilgi alanları ve geçmiş aramalar gibi çeşitli faktörlere göre kişiselleştirilmesi gösteriliyor.

Ayrıca Google, yakında bir grup sohbetinde arkadaşlarınıza veya ailenize nerede olduğunuzu söylemenin kullanışlı bir yolu olabilecek biçimde, iMessage’dan canlı konumunuzu paylaşmanıza izin verecek. Varsayılan olarak konumunuz yalnızca bir saatliğine paylaşılır, ancak isterseniz bunu üç güne kadar çıkarabilirsiniz.

Özellik kullanıma sunulduğu zaman, iMessage’daki Google Haritalar simgesine dokunduğunuzda gerçek zamanlı konumunuzu paylaşma seçeneğini göreceksiniz.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Zynga’dan Snap Games için ReVamp adlı Among Us klonu

Zynga, cuma günü yaptığı duyuruyla Snapchat'in oyun platformuna ReVamp adlı bir sosyal aldatma oyununu çok yakında getireceğini duyurdu. Among Us gibi oyunların popülerliğinden ilham...

iPadOS 15 ile M1 iPad Pro’ların yüksek kapasiteli RAM’i daha fazla kullanılabilecek

Geçtiğimiz haziran ayında iPadOS 15'in ön gösterimi yapıldığında Apple'ın geliştiricilere uygulamalarında daha fazla RAM'den yararlanması imkanı sağlanacağı belirtilmişti. Bu sayede, özellikle iPad Pro'larda sunulan...

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...