Google Haritalar herhangi bir konumu Pac-Man için oyun alanına dönüştürüyor

google-haritalar-pac-man-010415

Google sayesinde yakın çevreler daha ilginç hâle geliyor. Google Haritalar için çıkan yeni bir özellik herhangi bir konumu Pac-Man için oyun alanına çeviriyor.

Kullanıcıların yapmaları gereken tek şey ekranın sol alt köşesinde yer alan yeni Pac-Man butonuna tıklamak. Bunu yaptığınızda karşınızda duran harita görüntüsü bir Pac-Man oyun alanına dönüşecek, caddeler ve sokaklar da oyunun oynandığı rotalar hâline gelecek. Google oyuna klasik müziği de eklemeyi unutmamış.

Aslında geçmişte çeşitli yazılımcılar benzer girişimlerde bulunmuştu, ancak Google Haritalar için Pac-Man’in bu versiyonu doğrudan Google’dan geliyor ve hatta mobil cihazlar da destekleniyor.

Google, Haritalar ve klasik video oyunlarını 1 Nisan zamanında ilk kez sunmuyor. Şirket geçen yıl bu zamanlarda da Pokemon’un yakalanmaya çalışıldığı bir oyunu harita aracı üzerinde oynama fırsatı sunmuştu.

Hemen şimdi Google Haritalar’a giderek Pac-Man için sunulan farklı oyun deneyimini yaşamaya başlayabilirsiniz. Bu arada Google’ın destek sayfasında oynaması en zevkli yerlere dair ipuçları da bulunuyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iPadOS 15 ile M1 iPad Pro’ların yüksek kapasiteli RAM’i daha fazla kullanılabilecek

Geçtiğimiz haziran ayında iPadOS 15'in ön gösterimi yapıldığında Apple'ın geliştiricilere uygulamalarında daha fazla RAM'den yararlanması imkanı sağlanacağı belirtilmişti. Bu sayede, özellikle iPad Pro'larda sunulan...

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....