Google Haritalar COVID-19 talimatlarını ve kısıtlamalarını gösterecek

Google Haritalar, kullanıcılarına COVID-19 döneminde navigasyonda yardımcı olacak yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Uygulamadaki COVID-19 bilgi katmanında kullanıcılara daha fazla bilgi gösterecek olan Google, yerel talimatlar ve kısıtlamaları da aktaracak. Uygulama, bazı ülkelerde koronavirüs test merkezlerini de gösterecek.

Toplu taşımayı kullananlar, uygulama üzerinden yoğunluk durumuna bakarak sosyal mesafeye uygun şekilde yolculuk yapıp yapamayacaklarını görebilecek. Otomobil sürücülerine de Google Asistan’ın yeni sürüş özelliklerini deneme imkanı sunulacak. Bunun ilk etapta sadece ABD’deki İngilizce konuşan kullanıcılar için geçerli olacağını belirtmekte fayda var.

Google Haritalar kullanıcıları ABD, Almanya, Avustralya, Brezilya, Hindistan ve Kanada’da uygulama üzerinden yemek siparişi de verebilecek. Kullanıcılar sipariş vermeden önce tahmini teslim süresini görebilecek ve siparişlerini harita üzerinden takip edebilecek.

Kullanıcılar restoranlarda yemek yemek yeniden güvenli hâle geldiğinde rezervasyon durumlarını da uygulama üzerinden takip edebilecek. Bu özellik 70 ülkede destekleniyor. Google Haritalar’a eklenen tüm yenilikler ilk olarak iOS ve Android üzerinde kullanıcılarla buluşacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Galaxy Z Fold 3 S Pen yuvası olmadan gelecek

Google Haritalar, küresel COVID-19 salgınının başlamasından bu yana döneme uygun özelliklerle güncelleniyor. İnternet devinin salgının gidişatı doğrultusunda bunlara yenilerini eklemesi sürpriz olmayacaktır.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HP Envy 14 (2021) İncelemesi

Dizüstü bilgisayar denilince akla gelen ilk markalardan biri olan HP'nin farklı fiyat noktalarına yayılmış çeşitli ürün serileri bulunuyor. Envy serisi, orta segment Pavilion ile...

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...