Google Haritalar COVID-19 talimatlarını ve kısıtlamalarını gösterecek

Google Haritalar, kullanıcılarına COVID-19 döneminde navigasyonda yardımcı olacak yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Uygulamadaki COVID-19 bilgi katmanında kullanıcılara daha fazla bilgi gösterecek olan Google, yerel talimatlar ve kısıtlamaları da aktaracak. Uygulama, bazı ülkelerde koronavirüs test merkezlerini de gösterecek.

Toplu taşımayı kullananlar, uygulama üzerinden yoğunluk durumuna bakarak sosyal mesafeye uygun şekilde yolculuk yapıp yapamayacaklarını görebilecek. Otomobil sürücülerine de Google Asistan’ın yeni sürüş özelliklerini deneme imkanı sunulacak. Bunun ilk etapta sadece ABD’deki İngilizce konuşan kullanıcılar için geçerli olacağını belirtmekte fayda var.

Google Haritalar kullanıcıları ABD, Almanya, Avustralya, Brezilya, Hindistan ve Kanada’da uygulama üzerinden yemek siparişi de verebilecek. Kullanıcılar sipariş vermeden önce tahmini teslim süresini görebilecek ve siparişlerini harita üzerinden takip edebilecek.

Kullanıcılar restoranlarda yemek yemek yeniden güvenli hâle geldiğinde rezervasyon durumlarını da uygulama üzerinden takip edebilecek. Bu özellik 70 ülkede destekleniyor. Google Haritalar’a eklenen tüm yenilikler ilk olarak iOS ve Android üzerinde kullanıcılarla buluşacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Pixel 6 Pro için hızlı şarj desteği iddiası

Google Haritalar, küresel COVID-19 salgınının başlamasından bu yana döneme uygun özelliklerle güncelleniyor. İnternet devinin salgının gidişatı doğrultusunda bunlara yenilerini eklemesi sürpriz olmayacaktır.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Slack hikaye benzeri paylaşım özelliğini kullanıma sunuyor

Salesforce'un Slack'i satın alma süreci geçtiğimiz aylarda tamamlanmıştı. Popüler kurumsal iletişim platformu, yeni özelliklerini çatı şirketinin Dreamforce etkinliğinde duyurdu. Slack testlerine daha önce başladığı...

iOS 15 ve iPadOS 15 ile henüz çıkış yapmayan yeni özellikler

Apple'ın iOS 15 ve iPadOS 15 güncellemeleri çıktı, ancak WWDC 2021'de duyurulan özelliklerin tümü bu yeni güncellemelerle birlikte ilk günden sunulmuyor. SharePlay, geliştirilmiş AirPods...

Netflix’ten Kenya’daki Android kullanıcıları için ücretsiz paket

Netflix, Kenya'da yaşayan Android telefon sahiplerine bazı içeriklerine ücret ödemeden erişme imkanı sunuyor. Bu doğrultuda kullanıcılar herhangi bir ücret ödemeden Netflix'in ücretli abonelerinin izleyebildiği...